Zber kuchynského odpadu z domácnosti už aj v našej obci

BRKO Od 1.1.2021 vzniká pre všetky samosprávy (mestá, obce) povinnosť zabezpečiť triedenie a zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu (BRKO).
Od 1.septembra 2020 pribudnú na 5 stanovištiach v obci hermeticky uzatvárateľné 120 l nádoby na BRKO. Budú sa nachádzať na uliciach Hlavná (pri bytovke), Potočná, Stredná, Stromová a posledné stanovište určíme v priebehu budúceho týždňa. Prax ukáže, kde bude potrebné ďalšiu nádobu umiestniť. Zvoz bude zabezpečený 1x týždenne, v letných mesiacoch aj častejšie. Pôjde o výmenný systém nádob - odvezú sa naplnené a nahradia sa čistými, vydezinfikovanými nádobami. Podrobnejšie informácie obdržíte formou letákov do schránok. Leták si môžete pozrieť v prílohe.

Príloha

Vytvorené: 19. 8. 2020