Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Aktuality

 

 

Správy

prvá prechádzajúci
z 10
posledná

#

Plán akcií v Bielom Kostole do konca roka 2019

Plán akcií v Bielom Kostole do konca roka 2019 celý text

ostatné | 16. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
Kvety a spomienkové predmety ku sviatku všetkých svätých - Kvety FlowerService 1

Kvety a spomienkové predmety ku Sviatku všetkých svätých

Blíži sa Sviatok všetkých svätých, firma Kvety FlowerService v obci Biely Kostol Vám ponúka možnosť nákupu kvetov a spomienkových predmetov na hroby Vašich blízkych.

Kontakt:
Rybná 71, Biely Kostol 91934
tel.: +421 908 133 242
web: www.flowerservice.sk celý text

ostatné | 15. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
Futbalový zápas 1

Futbalový zápas

Pozvánka na zápas A mužstva celý text

ostatné | 14. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Divadelné predstavenie

OcÚ v Bielom Kostole organizuje zájazd na muzikál Cyrano z predmestia dňa 29.11.2019 (piatok) o 19:00 h. v divadle Nová Scéna Bratislava. Cena: 23,- eur (lístok a autobus). Odchod autobusu o 17:00 h. spred OcÚ v Bielom Kostole. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na tel. č. 0911551997 alebo na OcÚ.
- legendárny slovenský muzikál sa vracia...
celý text

ostatné | 10. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
Plán udržateľnej mobility mesta Trnava. 1

Plán udržateľnej mobility mesta Trnava.

V rámci projektu Plán udržateľnej mobility mesta Trnava a jeho funkčného územia bude do konca októbra uskutočnená séria dopravných prieskumov, zisťovanie dopravného správania v domácnostiach,prieskum dopravy na hraniciach územia, prieskum dopravy v riešenom území, automatické sčítanie dopravy a smerový dopravný prieskum i dopytovanie cestujúcich v autobusovej, vlakovej a automobilovej doprave.
Vzhľadom k tomu, že naša obec sa nachádza v Mestskej funkčnej oblasti Trnava je možné, že Vás osoby vykonávajúce prieskum oslovia a položia Vám otázky týkajúce sa vyššie uvedených oblastí.
Žiadame Vás o ústretovosť a komunikáciu s nimi, pretože informácie a údaje získané pri tomto prieskume budú dôležitými podkladmi pre vytvorenie kvalitného Plánu udržateľnej mobility mesta Trnava a jeho funkčného územia.
Ďakujeme za pochopenie i za to, že nám pomôžete zlepšiť dopravnú situáciu v meste Trnava a jeho okolí. celý text

ostatné | 4. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
Odpisovanie elektromerov v domácnostiach. 1

Odpisovanie elektromerov v domácnostiach.

Západoslovenská distribučná spoločnosť oznamuje občanom, že od 4.10.2019 (piatok) do 9.10.2019 (streda) bude poverený pracovník odčítavať stav elektromerov v domácnostiach.
Za spoluprácu ďakujeme. celý text

ostatné | 2. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
1

Poďakovanie dobrovoľníkom za obecnú brigádu.

Sobotňajší deň bol pre našu obec pracovný. Slniečko síce bolo skúpe, a pred obedom sa spustil dážď, ale nadšenie dobrovoľníkov neodradil ani tento fakt.
Všetci, čo ste prišli, ste vykonali kusisko záslužnej roboty. Mužské pokolenie sa popasovalo s orezávaním náletových drevín a úpravou tují na cintoríne, kosilo sa, upratovalo sa, renovovali sa lavičky. Pričinili sa o to záhradkári, poslanci, poľovníci a ostatní dobrovoľníci.
Ženy sa zas popasovali s prednou časťou cintorína a vyčistilo sa upravilo sa okolie OcÚ a COOP Jednoty. Veľké poďakovanie patrí najmä členkám klubu dôchodcov, ktoré boli príkladom pre mladšie generácie. Sklamaním bola brigáda na detskom ihrisku, ktorá sa nekonala z dôvodu nezáujmu mladých mamičiek a oteckov. Zachrániť sa to snažila jedna z nich spolu s dvoma malými deťmi a na pomoc je prišiel neskôr aj manžel.
I napriek tomu, som osobne bola dojatá a milo prekvapená z tak hojnej účasti.
Poďakovanie patrí aj dvom našim stáliciam dobrovoľníkov, ktorí sa postarali o naše žalúdky. Výborný guľáš navaril Vilko Čimbora a koláčiky napiekla Janka Dzíbelová.
Som presvedčená, že táto akcia bola inšpiráciou aj pre ostatných do budúcna. Veď obec si krášlime pre seba.
celý text

ostatné | 30. 9. 2019 | Autor: doc. Ing. Iveta Paulová, PhD., MBA
8

Dôchodcovia na výlete.

Predsedníčka klubu dôchodcov zorganizovala púť do Velehradu. V nádhernej Bazilike Nanebovzatia Panny Márie a sv. Cyrila a Metoda odslúžil svätú omšu náš dôstojný pán farár Peter Mikula z farnosti Bieleho Kostola a Ružindola.
Pre účastníkov púte tento deň a jeho duchovný rozmer ostane dlho v spomienkach.
Vďaka všetkým za pekne zorganizovaný výlet a hlavne super typ na výlet. celý text

ostatné | 27. 9. 2019 | Autor: Starostka obce Biely Kostol doc. Ing. Iveta Paulová, PhD., MBA
Jesenná brigáda v obci - 28.92019 (sobota). 1

Jesenná brigáda v obci - 28.9.2019 (sobota).

Všetky zdravé ruky sú vítané na sobotnú akciu - jesennú brigádu v našej obci, ktorej zraz bude na parkovisku pred Obecným úradom o 9:00 hod, kde si rozdelíme "rajóny".
Hlavným miestom brigády bude cintorín, kde sa budú prerezávať stromy a kompletne čistiť celý cintorín najmä jeho zadná časť.
Uvítame podnety od občanov, kde by bolo vhodné prečistiť stromy, kríky a verejné priestranstvo.
Občerstvenie počas brigády bude zabezpečené. celý text

ostatné | 27. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Pošta v Bielom Kostole..... 1

Pošta v Bielom Kostole.....

bude dňa 26.9.2019 (štrvtok) z prevádzkových dôvodov zatvorená. celý text

ostatné | 25. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Stretnutie folklórnych súborov v obci Biely Kostol.

Sobotné poobedie ste mohli prežiť v spoločnosti úžasných ľudí, ktorí uctievajú ľudové tradície a hodnoty minulosti. V našej obci sme zorganizovali krásnu akciu: Obnova kultúrnych tradícií – stretnutie folklórnych súborov z okolia obce Biely Kostol. Veľmi si vážim, že našu akciu prišli podporiť aj moji priatelia – starostovia obcí Ružindol, Borová, Križovany nad Dudváhom, Zeleneč.
Ďakujem najmä nášmu FS Bílokostolčané za zorganizovanie akcie a členkám klubu dôchodcov za napečené koláčiky.
Vďaka patrí aj TTSK, ktorý akciu finančne podporil.
celý text

ostatné | 23. 9. 2019 | Autor: Starostka obce Biely Kostol doc. Img. Iveta Paulová, PhD., MBA
1

Rozlúčka s letom....

Rozlúčka s letom je úspešne za nami. Počasie nám prialo a tak sme sa na futbalovom ihrisku stretli v hojnom počte. Prišli deti s rodičmi, starými rodičmi, stretli sa tu priatelia, známi. Pobavili sme sa, zahrali, zašportovali , zaskákali v trojnohaviciach, vyskúšali Bubble nafukovacie lopty. Atrakciou bol aj nafukovací vlak. S veľkým záujmom sa stretlo opekanie špekačiek a slaninky. Zasúťažili sme si v strielaní jedenástok. Detičky si zaspomínali na leto formou kresieb. O zábavu celé popoludnie sa nám postarala skupina Plastik – Paľko a Zuzka. V prílohe Vám prinašame zopár spomienok v podobe fotografií.
Tešíme sa, že naša obec ožíva.
celý text

ostatné | 19. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
ASEKOL SK - zber elektroodpadu, batérií a akumulátorov v Bielom Kostole. 1

ASEKOL SK - zber elektroodpadu, batérií a akumulátorov v Bielom Kostole.

Dnešným dňom 17.9.2019 máte možnosť v obci Biely Kostol separovať elektroodpad, ktorý môžete vyhodiť do červeného kontajnera od firmy ASEKOL SK umiestneného pri pošte na Pionierskom námestí.
celý text

ostatné | 17. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Stretnutie folklórnych súborov z okolia obce Biely Kostol

Pozývame všetkých, ktorí si ctia tradície a milujú folklór, aby si s nami spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté kultúrne zvyky a tradície. Dňa 21. septembra 2019 sa v Kultúrnom dome v Bielom Kostole uskutoční podujatie Obnova kultúrnych tradícií - stretnutie folklórnych súborov z okolia obce Biely Kostol. Akcia sa koná s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. Bližšie informácie nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 17. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
1

Nové lavičky v našej obci.

V obci sa nám podarilo osadiť nové lavičky, postupne pribudnú po celej obci, tam kde to bude možné, ďakujeme Jankovi Tižinákovi a našim mládencom - pracovníkom obce za pomoc pri ich realizácii. celý text

ostatné | 13. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Zmeny cestovných poriadkov - propomienkovanie. 1

Zmeny cestovných poriadkov - propomienkovanie.

Do 30.9.2019 bude možné pripomienkovať súčasne platný cestovný poriadok pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy na obdobie 2019/2020 a to písomne alebo e-mailom dopravcovi (viď prílohu) a na vedomie TTSK, odbor dopravnej politiky.
Viac info v prílohe..... celý text

ostatné | 12. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Očkovanie psov v Bielom Kostole - 14.9.2019 1

Očkovanie psov v Bielom Kostole - 14.9.2019

Obvodný veterinárny lekár oznamuje občanom, že dňa 14.septembra 2019, t.j. v sobotu v čase od 10:00 - 11:30 hod bude vykonávať povinné očkovanie psov proti besnote a zároveň čipovanie psov, pred budovou miestnej pošty.
Manipulačný poplatok za čipovanie je 12 Eur, za očkovanie 5 Eur.
Prosíme občanov, aby psíka sprevádzala vždy dospelá osoba. celý text

ostatné | 11. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Rozlúčka s letom 14.9.2019  1

Rozlúčka s letom 14.9.2019

Po prázdninách sa môžete tešiť na akciu Rozlúčka s letom, ktorú sme pre vás pripravili na futbalovom ihrisku v Bielom Kostole. Akcia je určená pre všetky vekové kategórie, ale najmä pre deti. Pripravili sme pre vás bohatý program. Príďte sa s nami zabaviť a prežiť spoločne príjemne strávené chvíle. Program nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 9. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Nová brána MŠ  a bezpečnostný prechod pre chodcov 1

Nová brána MŠ a bezpečnostný prechod pre chodcov

Materská škola v Bielom Kostole má novú bránu a bezpečnostný prechod pre chodcov s deťmi. Poďakovanie patrí pánovi Štefanovi Jakabovičovi za vyrobenie brány a bratom Tižinákovým za realizáciu celej akcie. celý text

ostatné | 4. 9. 2019 | Autor: Správce Webu
Oddychová zóna pri cintoríne 1

Oddychová zóna pri cintoríne

Z priestranstva vedľa cintorína spoločnosť CERE Invest vyviezla zeminu, za čo jej patrí vďaka. Na priestranstve obec plánuje vybudovať oddychovú zónu, vysadia sa tam stromy v rámci projektu z participatívneho rozpočtu obce a o rok tam pribudne detské ihrisko a stroje na cvičenie pre dospelých. Snáď to neprekazia nezodpovední občania vyvážaním odpadu na tento pozemok. celý text

ostatné | 30. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Takto niektorí občania

Takto niektorí občania "skrášľujú" našu obec.

Do kontajnera na odpad na cintoríne niekto vložil stavebnú suť a iné odpady, ktoré tam nepatria (foto v prílohe). Na priestranstve pri cintoríne sa zase nachádza odložené staré kreslo. Asi mnohí nevedia, že v obci máme zberný dvor, kam takýto odpad patrí. celý text

ostatné | 30. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Vývoz komunálneho odpadu 29.8.2019 (štátny sviatok) 1

Vývoz komunálneho odpadu 29.8.2019 (štátny sviatok)

Oznamujeme obyvateľom Bieleho Kostola, že zajtra 29.8.2019 bude riadny vývoz komunálneho odpadu v našej obci, aj napriek tomu, že je štátny sviatok. celý text

ostatné | 28. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Odpis vodomerov v obci 1

Odpis vodomerov v obci

Trnavská vodárenská spoločnosť oznamuje občanom, že od 21.8.2019 do 2.9.2019 bude v obci prebiehať odpis vodomerov. V prípade nedostupnosti zanechajte prosím stav vodomeru na viditeľnom mieste. celý text

ostatné | 23. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Pretrvávajúce problémy s odpadom na Potočnej ulici

Neustále pretrvávajúce problémy s hromadením odpadu na Potočnej ulici sú v značnej miere spôsobené nedisciplinovanosťou a ľahostajnosťou obyvateľov. I napriek tomu, že ako jedna z mála obcí máme zberný dvor, obyvatelia si ho vytvárajú pri vlastných kontajneroch. Niektorým sa lení zaniesť odpad do zberného dvora, kam patrí. Zamestnanci obce túto povinnosť obyvateľov častokrát suplujú. Druhým problémom je nedostatok kontajnerov, ktoré obec pre ulicu Potočná zabezpečila, avšak nie je známe, kde sa nachádzajú. Je zaujímavé, že v ostatných častiach obce sa tento problém nevyskytuje.Bohužiaľ kvôli pár jedincom musí trpieť značná časť obyvateľov tejto lokality. celý text

ostatné | 9. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Pošta v Bielom Kostole. 1

Pošta v Bielom Kostole.

Pošta v Bielom Kostole bude dnes poobede zatvorená - 7.8.2019
Zajtra 8.8.2019 bude otvorena od 8:00 - 10:00 hod a aj v poobedných hodinách od 15:00 - 17:00 hod (namiesto stredy). celý text

ostatné | 7. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Zverejnenie zámeru Spracovania Programu hospodárskeho o sociálneho rozvoja obce Biely Kostol 2

Zverejnenie zámeru Spracovania PHSR obce Biely Kostol

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) je strednodobý strategický dokument rozvoja obce. Počas jeho spracovania má verejnosť možnosť zapojiť sa do jeho tvorby svojimi pripomienkami. Pripomienky k PHSR môžete posielať do 31.augusta 2019 na adresu starosta@bielykostol.sk celý text

ostatné | 6. 8. 2019 | Autor: Správce Webu

LEKÁREŇ ALBA v Bielom Kostole

Z dôvodu čerpania dovoleniek bude lekáreň Alba v Bielom Kostole otvorená nasledovne:
5.8.2019-23.8.2019 (po - pi) 13:00 - 17:00 hod
Soboty 8:00 - 12:00 hod celý text

ostatné | 6. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
Ocenenie

Ocenenie "Otvorená samospráva"

Starostke obce Biely Kostol bolo udelené prestížne ocenenie "Otvorená samospráva", ktoré potvrdzuje presadzovanie princípov transparentnosti a otvorenosti v samospráve. Ďalšie informácie nájdete na stránke https://platstarostu.sk/ celý text

ostatné | 1. 8. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Nápojové kartóny - recyklácia

Prinášame Vám informácie o triedení a recyklácii nápojových kartónov, ľudovo nazývaných aj "tetrapaky", ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.
Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK. Informácie nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 31. 7. 2019 | Autor: Správce Webu
Oznam pošty v Bielom Kostole. 1

Oznam pošty v Bielom Kostole.

Vedúca pošty v Bielom Kostole oznamuje občanom, že v pondelok 29.7.2019 bude pošta z technických príčin zatvorená.
Za pochopenie ďakujeme. celý text

ostatné | 26. 7. 2019 | Autor: Správce Webu
prvá prechádzajúci
z 10
posledná