Malí bielokostolskí včelári

Malí bielokostolskí včelári Vo štvrtok 25.06.2020 sa uskutočnila v našej obci jedna krásna akcia. Rodinný klub Biely Kostol zorganizoval interaktívnu prednášku „Všetko o včelách“. Akcia je výstupom projektu Participatívneho komunitného rozpočtu obce. V rámci projektu boli zakúpené úle a potrebné zariadenie. Včelie rodiny do úľov autor projektu venoval obci. Autorom projektu bol náš včelár Peter Baco, ktorý pútavou formou deťom, ale i ich rodičom porozprával o celom procese tvorby medu a ďalších produktov včiel, ktoré spestril názornými ukážkami. Táto úvodná akcia rozbehla tradíciu stretávania sa detičiek a ich rodičov z rôznych častí obce. Aj naša obec sa môže hrdiť obecnými úľmi.
Ďakujeme Lenke Kuzmovej za organizáciu akcie. O tejto ušľachtilej akcii informuje aj článok v Trnavskom hlase, ďakujeme pánovi Pavlovi Machovičovi, ktorý zdokumentoval našu akciu a napísal krásny príspevok a Mestskej televízii Trnava za spracovanie reportáže. Príspevok z Trnavského hlasu, reportáž MTT a fotodokumentáciu z akcie nájdete v prílohe.

Vytvorené: 29. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 29. 6. 2020 20:58