Informácia o možnom zrušení linky MHD č.13

13 V posledných dňoch sa po obci začali šíriť otázky, ako to bude s linkou č 13 MHD.
Situáciu s linkou 13 MHD riešime už dávnejšie, nakoľko mesto Trnava začalo Verejné obstarávanie na prepravcu. Obec Biely Kostol (ako jediná obec kde chodí MHD) bola do tohto procesu zapojená ako druhý objednávateľ služby (hlavný objednávateľ je mesto Trnava). Požiadavky na obec zo strany mesta boli nereálne. Súčasná platná zmluva, ktorú máme s ARRIVA za poskytovanie tejto služby činí 17 tisíc eur ročne. Trnava od nás požadovala sumu 35 tisíc euro/rok. Voči tomuto sme dali pripomienku a požadovala som vysvetlenie tohto enormného navýšenia ceny. Tak ju znížili na 32 tisíc eur/rok. Skontaktovala som sa s technickým riaditeľom ARRIVA, ktorý mi potvrdil nereálnosť navrhnutej sumy zo strany mesta. Na základe toho som požiadala o stretnutie s kompetentnými z mesta a aj pánom primátorom a výsledkom bol list od pána primátora o zrušení linky 13 cez Biely Kostol k 1.1.2021. Následne som o pomoc požiadala vedenie ARRIVA, či by bolo možné pokračovať v spolupráci priamo s nimi. Avšak nakoľko sú v súčasnosti v rokovaní s mestom Trnava, nemôžu danú záležitosť riešiť s našou obcou. Môžem ziniciovať stretnutie s GR ARRIVA až koncom septembra a to mám v pláne. Zároveň som v rámci projektu Plánu územnej mobility (PUM) mestských funkčných oblasti (MFO) Trnava niekoľkokrát požiadala o zapracovanie požiadavky na MHD č.13. Moja požiadavka nebola rešpektovaná a nik mi z prítomných zo strany mesta Trnava na viacerých rokovaniach nevedel uviesť dôvody. Pomoc nám neoficiálne ponúkol TTSK, kde sa bude hľadať spôsob posilnenia prímestskej dopravy cez obec. Aj z toho dôvodu je potrebné, aby ste sa k spojom vyjadrovali tak, ako je zverejnené na stránke obce. Pripomienky je potrebné posielať priamo na TTSK.

Vytvorené: 19. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 19. 9. 2020 7:39