Exkurzia obyvateľov Bieleho Kostola na mieste archeologických nálezov

Exkurzia obyvateľov Bieleho Kostola na mieste archeologických nálezov V spolupráci s Trnavskou univerzitou, katedrou klasickej archeológie, ktorá od novembra minulého roka vykonáva v novej lokalite archeologický výskum, sme zorganizovali exkurziu pre záujemcov z Bieleho Kostola.
Doc. Hrnčiarik všetkých prítomných oboznámil s nálezmi, ktoré boli objavené v našej obci.

V mnohých prípadoch ide o unikátne nálezy. Na jednej ploche sa potvrdila staršia doba bronzová, mladšia doba bronzová, stredovek, medzi inými i 3 veľké keltské obydlia, pohrebisko... Postupne sa budú ešte odkrývať ďalšie nálezy.

Týmto by som chcela poďakovať dvom skvelým sprievodcom - doc. E. Hrnčiarikovi a Dr. T. Kolonovi za pútavé objasnenie našej minulosti. Pre ilustráciu prikladám zopár fotografií.

Iveta Paulová, starostka

Vytvorené: 25. 5. 2021