Do obce sa nám vrátili bociany

Do obce sa nám vrátili bociany Včera sa v našej obci po roku opäť objavil bocian a dnes k nemu priletela aj jeho družka. Tento párik sme očakávali s nedočkavosťou už niekoľko dní. Z dôvodu nebezpečného miesta, na ktorom si minulý rok postavili hniezdo, bolo potrebné hniezdo premiestniť. Pred pár dňami v spolupráci so ZSE a ochranármi sa osadil neďaleko betónový stĺp, na ktorý sa pripevnila konštrukcia, na ktorú sa žeriavom prenieslo pôvodné minuloročné hniezdo.
A tak naše želanie, aby sa bocianí párik vrátil do našej obce, sa stalo skutočnosťou. Od včera nás obyvatelia informujú, posielajú fotky. Je to znak toho, že sa všetci z nich veľmi tešíme. Verím, že sa im i tento rok bude v našej obci páčiť a budú nám v týchto neľahkých dňoch robiť radosť svojou prítomnosťou. Ďalšie fotky si môžete pozrieť v prílohe.

Vytvorené: 3. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 3. 4. 2020 15:59