Deň úcty k starším

deň úcty k starším Október nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka.
Mesiac október je venovaný starším – našim seniorom. Úcta k tým, ktorí ste tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie.
V úcte Vás máme po celý rok, nielen v mesiaci október. Ide skôr len o symboliku jesene - jesene Vášho života. Ste našimi oporami už od mlada, studnicou múdrosti, znalostí, skúseností, ktoré ste nám predávali a predávate po celé obdobie Vášho života. Ste zdrojom nekonečnej lásky a nehy. Ste nám veľkým vzorom a máme sa od vás čo učiť a za to veľká vďaka.
Obzvlášť v tomto poslednom období, kedy bojujeme s pandémiou, si Vás snažíme ochrániť ešte viac.
Ste naše krehké, zraniteľné bytosti a pritom silné osobnosti, ktoré mali ťažký život v mnohých oblastiach.
Dovoľte, aby som vám v mene našej obce, jej zástupcov ale aj v mene mojom z úprimného srdca zaželala božie požehnanie, pevné zdravie, veselú myseľ, veľa spriaznených blízkych priateľov a len tie najlepšie medziľudské vzťahy, dlhý život, vďačnosť a pomoc vašich detí. Nech je jeseň vášho života slnečná, plná lásky a pochopenia zo strany vašich najbližších.
Iveta Paulová, starostka

Vytvorené: 9. 10. 2020