Bielokostolčania plesali

Bielokostolčania plesali 1 V sobotu dňa 19.1.2019 bolo v kultúrnom dome v Bielom Kostole veselo, nakoľko sa konal 1.obecný ples. Prípravy vrcholili už niekoľko dní predtým, a členky kultúrnej komisie (S. Šinská a E. Balažovičová) na čele s jej predsedníčkou A.H. Podstrelenou mali plné ruky práce. O krásnu výzdobu sa postarala J. Dobrovodská a E. Balažovičová. Po slávnostnom otvorení plesu starostkou obce Ivetou Paulovou a poslancami P. Binovským a R. Balažovičom sa hneď v úvode o nezabudnuteľný zážitok postarali ochotnícki divadelníci zo Zelenča – Z-divadlo vystúpením z ukážok muzikálu Na skle maľované. O vynikajúcu večeru sa nám postarali miestne ženy na čele s pani Barčákovou a o polnočnú kapustnicu P. Javor. Plesu sa zúčastnili aj starostovia okolitých obci - Peter Galanský s manželkou z Ružindola a Ľubomír Jedlička zo Zelenča.

O tom, že sa ples vydaril svedčí fakt, že zábava trvala do pol piatej ráno a pričinila sa o to aj  hudobná skupina Plastik na čele s P. Adámkom z Bieleho Kostola. Prekvapením večera bola aj sólová speváčka I. Kalmánová, ktorú mnohí (najmä ti v najlepších rokoch poznajú ako frontmanku skupiny MADAM).

Polnoc patrila tradičnej tombole, do ktorej nám prispelo vyše 20 podnikateľov, firiem ale aj súkromných osôb. Výťažok z tomboly v hodnote 756 Eur poputuje do sociálne slabých rodín žijúcich v Bielom Kostole.  Všetkým za to srdečnej ešte raz ďakujeme. Poslanie plesu – začať oživovať tradície tejto obce za pomoci miestnych obyvateľov sa podarila na výbornú. Zásluhu na tom majú všetci, čo boli ochotní tejto veci pomôcť.

Vytvorené: 21. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 21. 1. 2019 15:32