Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Spýtajte sa starostky

Stránka

Dobrý deň, pani starostka, chcela by som vedieť kedy budú opravené tie veľké jamy na ceste pri vjazde do Bieleho Kostola od Kamenného mlyna. Sú dosť nebezpečné. Ďakujem Ďakujem (Vložené 17.01.2022)

Dobrý deň, pani Laczová,

jamy na ceste, ktoré spomínate sú pred vstupnou tabuľou do Bieleho Kostola, cesta je v správe  mesta Trnava, minulý rok tam mesto Trnava začalo robiť úpravy, takže o stave cesty vedia.

Dňa 20.1.2022 sme poslali požiadavku na odbor dopravy Mestského úradu v Trnave na opravu cesty spolu s fotodokumentáciou jám.

Iveta Paulová, starostka obce

19.01.2022
Dobrý deň, v občasníku Bielokostolčan v časti Odpadové hospodárstvo – 3.časť uvádzate príklady výpočtu poplatku za KO. Príklad, kde štvorčlenná rodina pravdepodobne viac separuje a vyprodukuje podľa výpočtu 101 kg KO za rok. Sadzba poplatku je 0,012 EUR za kg odpadu. Zjednodušene výpočet pre ročný poplatok je 101kg KO/rok x 0,012 EUR = 1,21 EUR /rok. Vo vašom prípade ak pôjdeme podľa vzorca VZN 5/2021 Sadzba x Xkg x 26 zvozov v roku x koficien Vo vašom prípade 101kg KO za rok x sadzba 0,012 EUR x 26 zvozov x koficient 1 = 31,51 EUR Ak si to rozmeníme na drobné Firma, ktorá zváža do roka 26 krát, zviezla podľa vás 26 zvozov x 101 kg (ročný KO) = 2 626 kg KO za rok, hoci rodina vyprodukovala len 101kg KO / za rok 2 626 kg x 0,012 EUR x koef 1 = 31,51 EUR Je to nesprávna metodika výpočtu matematicky aj logicky, ak rodina vyprodukovala len 101 Kg KO za rok . Samozrejme sa to týka všetkých Vašich uvedených príkladoch výpočtu. Ďalšia otázka : Takáto rodina doteraz platila za zvoz KO 106 EUR za rok? Touto cestou Vás chcem požiadať o vysvetlenie. S popzdravom Ing. Róbert Martinkovič (Vložené 29.12.2021)
 
Dobrý deň pán Martinkovič,
 
na Vašej adrese bolo navážených 157kg/7 mesiacov.
Som rada, že ste nakoniec z troch smetných nádob upustili a dokážete si vystačiť s jednou 120L. Keď sa separuje, myslím že do 4 osôb by to malo postačovať, dokonca máme aj rodiny (6 osôb) a stačí im 120L.
 
Čo sa týka výpočtu poplatku za odpad vo vzorci nehľadajte logiku (zákon nepočítal s logikou), postupovali sme podľa zákona 582/2004 Z.z. (prikladám v prílohe).
Plne chápem, čo ste mysleli tým výpočtom, že celé kg ešte násobíme 26. Ale:
Keby sme celkové kg za rok podelili počtom zvozov, dostali by sme priemer na každý zvoz, čo by bolo približne 4kg na jeden vývoz pri rodine, čo mala 100kg za rok.
4*0,012*26*1=1,25€   ........   to by asi bolo trošku málo, keďže táto rodina doteraz platila 106€.
Nemôžete predsa chcieť, aby rodina platila 1,25€ za celý rok zvozu (26x príde auto z NR a zmanipuluje jeho nádobu 26x), to by asi nestačilo na zaplatenie spoločnosti KOSIT a iných poplatkov za odpad, ktoré nás ročne stoja cca 90 tis. €.
Takže suma 1,25€ za domácnosť je nereálna. Dokonca ani keby sme rodine účtovali min.sadzbu 20€ (nakoľko im vychádza 1,25€ platiť), tak vyzbierané prostriedky by nepokryli náklady na odvoz KO. 1200 domácností x 20€ = 24 tis. €
 
Ak bude upravený zákon a bude sa dať postupovať podľa nového výpočtu, určite tak učiníme v budúcom roku.
Samozrejme rodina, ktorá bude teraz namiesto 106€ platiť 32€ bude spokojná a v minulosti doplácala na rodiny, ktoré platili 26€ a vyprodukovali za 100€.
V prípade ďalších otázok ma kontaktujte na 0911 551997 alebo na obec@bielykostol.sk
S pozdravom
 
Levčíková
12.01.2022
Dobrý den pani starostka, chcem sa spýtať či sa neda navýšiť počet nadob na kuchynský odpad lebo sučastne množstvo nepostačuje x-krat som videl položený odpad pri týchto nadobach nakolko boli nadoby plne. Ludia aj maju snahu trediť tak im treba k tomu pomocť dakujem za odpved pekný den (Vložené 15.08.2021)

Dobrý deň pán Jurek,

O tejto situácii viem, veľmi ma to hnevá, nie je týždňa že by som nevolala do firmy. Dohodnutý je vývoz odpadu v utorok a piatok, čo by postačovalo. avšak včera som zistila, že nik nebol vyviezť odpad koncom týždňa.
Okamžite som písala SMS konateľovi (nakoľko mi mobil nedvíhal).
Čo sa týka počtu nádob, navyšovať nie je kde, avšak prisľúbili nám zväčšiť objem na 240 l nádobu. Na to potrebujú špeciálne auto s rukou čo by nadvihlo nádobu. Tieto naše obsluhujú pracovníci manuálne.
Už mi to sľubujú od začiatku leta. AVŠAK, ak by chodili tak ako ej dohodnuté, čiže v utorok a piatok všetko by bolo v poriadku.
Samú ma táto situácia veľmi hnevá. Tie problémy sú vo všetkých obciach a mestách.
Sme jedna z mála obcí, ktorá začala tento zber už minulého roka v septembri, čiže o rok skôr ako Zákon prikázal. Mám sama záujem na tom, aby sa odpad triedil a chcem dať do poriadku postupne celú koncepciu odpadového hospodárstva. Avšak firiem, čo robia zvozy kuchynského odpadu na výber veľmi nemám. Snáď sa situácia zlepší, lebo to s nimi budem musieť riešiť ináč.
peknú nedeľu želám.

Iveta Paulová

16.08.2021
Dobry vecer pani Starostka, Poprosil by som o informaciu ohladom kanalizacie Zahradna ulica. Chcel som sa stretnut s Vami osobne , ale asi budu lepsie ak to napisete a zverejnite na webe B. Kostola pre vsetkych , ktori maju podobne otazky ako ja a nezasielame si skreslene informacie. - Do kedy je platne stavebne povolenie ? (Ak nie je platne, kedy poziada obec o predlzenie) - Okrem toho, ze su veci zaslane na uradoch a caka sa len na ich schvalenie, v akom stadiu procesu sa nachadzame ? - Aky je casovy predpoklad realizacie kanalizacie? Dakujem (Vložené 08.08.2021)

Povolenie na uskutočnenie vodnej stavby „Podolky I, Záhradná ulica, Biely Kostol, SO Kanalizácia splašková bolo vydané 6.11.2019, právoplatné je od 12.12.2019. Stavebné povolenie stráca platnosť , ak do dvoch rokov odo dňa nadobudnutia právoplatnosti nebude stavba začatá. Lehota na ukončenie stavby: 11/2021.

Žiadosť o nenávratný finančný príspevok  na „Dobudovanie kanalizácie na Záhradnej ulici“ bola podaná na MAS dňa 5.8.2020. Dňa 23.9.2020 sme oznámili MAS Späťvzatie žiadosti z dôvodu problémov s verejným obstarávaním. Dotácie na tento účel z programu rozvoja vidieka sú momentálne pozastavené.

MŽP vypísalo výzvu v rámci OP KŽP na predkladanie žiadostí o NFP zameranú na budovanie verejných kanalizácií, ČOV a súbežnú výstavbu verejných vodovodov dňa 30.7.2021. Naša obec nie je uvedená v zozname oprávnených aglomerácií a preto nemôže požiadať o dotáciu.

Envirofond zverejnil dňa 9.8.2021 informáciu, aktuálne pripravuje „Výzvu č. B-1/2021 na predloženie žiadostí o poskytnutie podpory formou dotácie na podporné programové aktivity“, a to na podporu financovania rozvoja verejných vodovodov (s dôrazom pre obce do 2 000 obyvateľov) a verejných kanalizácií (s dôrazom pre obce v aglomeráciách do 2 000 ekvivalentných obyvateľov) v Slovenskej republike.

Termín vyhlásenia výzvy je plánovaný na koniec augusta 2021, pričom predpokladaný termín predkladania žiadostí bude do konca septembra 2021.

Iveta Paulová, starostka obce, 10.08.2021
Dobrý deň, chcel b som sa spýtať, v ktorej sekcii na internetovej stránke Obce Biel kostol, je daný harmonogram odvozu komunálneho odpadu spoločnosťou FCC? ďakujem za odpoveď. (Vložené 27.08.2019)

Dobry den

informacie o odvoze odpadu najdete v sekcii Zivot v obci a priecinku Služby. Odtial si mozete stiahnut plagatik harmonogramu odvozu odpadu

starostka, 28.08.2019
Dobrý deň p. Starostka, Za prvé som veľmi rád, že je tu založené takéto fórum pre obyvateľov Bieleho Kostola. Ešte by som prijal aj vkladanie fotiek pre zvýšenie chápania daných problémov ale to len tak na okraj. Bývam na ulici Potočnej vyše roka a od začiatku sledujem veľký problém so separovaným odpadom. Takže by som rád vedel či a aké opatrenia sa plánujú na odstránenie tohoto problému. 1. Separovaný odpad sa odnáša raz mesačne čo je žalostne málo. Už po 2 týždňoch sú kontajnery totálne preplnené. 2. Podľa môjho názoru dve stanovištia pre separovaný odpad na také kvantum obyvateľov ako je v tejto novej časti Bieleho Kostola je to veľmi málo. Chodievam sa prechádzať dennodenne po nových uliciach a nevšimol som si ďalšie stanovištia (neviem ako to funguje v starej časti obce). Ďalším problémom je, že smetiari už v poslednom čase ani neodnesú odpad okolo kontajnerov ako sa stalo aj dnes. Okolo kontajnerov je kopec vriec, ktoré keď rozfúka vietor tak to tu vypadá ako na Luníku 9. Ja osobne dennodenne zo svojho dvora odpratávam odpadky (1 stanovište na potočnej mám hneď vedľa dvora). A keď už dnes prvý deň po odvoze odpadkov je okolo kontajnerov kopec vriec tak ako to bude vypadať za mesiac? Jednoducho za rok čo tu bývam sa situácia len zhoršuje. Tak teda sú v pláne nejaké riešenia? Viac stanovíšť? Častejší odvoz? Viac nádob? Alebo z nejakého projektu nakúpiť nádoby pre každého obyvateľa aby si separoval sám? Ja rozumiem, že to nieje jednoduché a počúvate z každej strany len sťažnosti ale na každý problém existuje nejaké riešenie. Ďakujem za odpoveď s pozdravom Ing. Ondrej Borláš (Vložené 13.08.2019)

Dobry den pan Borlas

Zacnem odpovedať pekne po poriadku:
Mam v plane dat do prevadzky este jednu aplikaciu, ktoru vyuziva uz aj TT a mam ju ako jednu z nastrojov komunikacie s obcanmi. Ide o aplikaciu do mobilu, kde obcania v pripade problemov odposlu foto aj s informaciou a nasledne mozu sledovat priebeh riesenia problemu resp reakciu nan. Bude to zverejnene na stranke, cize kazdy ma moznost sledovat priebeh napravy. Po aplikacii v obraze (ziskavania informacii o diani v obci) a sekcie opytajte sa starostky to bude dalsi komunikacvny nastroj na kontakt medzi obcou a obcanmi.
 
Co sa tyka problemu s odpadom na Potocnej ulici, to uz riesime niekolko mesiacov a trapi nas tento stav. Nie je to dobra  vizitka obce a toto vsetko je uz len dosledok troch klucovych pricin, ktore sa Vam pokusim objasnit:
 
1 – obec dodala na tuto cast obce dostatok kontajnerov, aj aj viac ako je dane prepoctom na obyvatela. Problem je ale v tom, ze nie vsetky kontajnery su k dispoziii na ulici, je potrebne sa obratit na spravcu . Dôvody, prečo nie su kontajnery vystavene je v tom, ze firma, ktora vlastni Podolky rozpredala ich sukromnikom a tak uz nie je miesto na vytvorenie stanoviska pre kontajnery.
2 – mnohi arogantni a nedisciplinovani obyvatelia si stanovisko na triedeny odpad pomylili so zbernym dvorom. Ako jedna z mala obci mame zberny dvor, kde bezplatne je mozne vyviezt papier, sklo, textil a biologicky odpad, maly poplatok sa plati za nabytok a stavebnu sut. Nasi zamestnanci raz do tyzdna chodia na tie miesta a vyberaju material co patri do zberneho dvora a odvazaju ho tam. Supluju nasich obccanov. Aj teraz tam mozete najst plastovu vanicku stolicku.....
3 – bolo zistene, ze obyvatelia casti Na Vyslni nosia svoj odpad na ul. Potocna...tuto zalezitost som dne riesila so zastupcom CERE Invest, verim, ze pride k naprave
4 – frekvencia vyvozu firmou FCC je standartna ako v inych obciach a je postacujuca v ramci obce. Problem je ozaj len v tejto casti. Nie je problem firmu poslat na Potocnu ul castejsie, avsak pojde to na naklady obyvatelov tejto casti.
 
Opatrenia na danu situacia riesime nasledovnym sposobom: Spracovavame projekt na ziskanei dotacie (envirofond) na rozsirenie a obnovu zberneho dvora vratane potrebnych kontajnerov na zberny dvor, nakup kontajnerov na separovany zber. Avsak ak nadalej obyvatelia budu nedisciplinovani a nebudu odvazat odpad na zberny dvor, ak investor na Potocnej ul nevytvori priestor na rozmiestnenie kontajnerov ktore tam patria na stanovistia, k naprave nepride. Poziadavku na vytvorenie viacerych stanovist na Vyslni sme dnes zadali i firme CERE Invest.
Najlepsie riesenie by bolo ich oplotit a pristup by k nadobam mali obyvatelia ulice. Avsak nie je na to priestor. Bohuzial. Obec vlastni len chodniky a cestu, ostatne je v kompetencii investora ktory vlastni pozemky.
 
 
 
 
----------------------------------------
doc. Ing. Iveta Paulová, PhD., MBA
starostka
Obec Biely Kostol
Pionierske námestie č.18
91934 Biely Kostol

0948 875 150
starosta@bielykostol.sk
 
14.08.2019
Ďakujem za odpoveď Dovoľte aby som sa spýtal niekoľko otázok : 1. Ako sa do zápisu 6 OZ dostalo vyjadrenie pána Krajčoviča keď sa schôdze nezúčastnil a vy tvrdíte že zápis sa robí výlučne z diktafonu? 2. Chcem vás požiadať o možnosť vystupenia na zasadnutí OZ a podať sťažnosť. - koľko krát mám podať sťažnosť ? - stačí elektronicky na Váš email alebo budem musieť dobehnuť ako chodí ku vám p. Dobrovodský - koľko krát Vás musím "obviniť z neschopnosti "aby som dostal možnosť vystúpiť na OZ ? S pozdravom Ing. Robert Martinkovič (Vložené 09.07.2019)
Dobry den pan Martinkovic
 
ja Vas chapem ze ste rozhorceny z celej situacie. Preto som sa chcela s Vami stretnut. Kazdy ma pravo prist na zasadnutia zastupitelstva a vystupit.
Na to nepotrebujete podat staznost, aj ked Vam odporucam napisat mi oficialny list aby som to mohla zalozit. Najblizsie zastupitelstvo mame az v polovici septembra.
Zareagujem na Vase otazky:
MUDr. Dobrovodsky bol za mnou koncom januara. Hned vtedy som mu povedala ze obec nema pravo vstupovat do susedskych vztahov, ale nadalej mi vypisoval co som v tejto veci urobila. 
Aby som bola presvedcena o spravnosti mojho postupu, na zastupitelstve (tusim 4.OZ) som v roznom spomenula, ze MUDr. Dobrovodsky ma dlhodoby problem so susedom a chce od obce, aby to vyriesila. Poslanci sa zhodli na tom, ze obec taketo veci nema co riesit a ked su problemy, nech zavola policiu a riesi si to sam. Ide o obciansko pravny spor a do toho obec nezasahuje. Takto sme to dali aj do zapisnice a napisala som mu mail, v ktorom som mu prekopirovala znenie. Avsak s tym sa MUDr. Dobrovodsky neuspokojil a o mesiac prisiel aj s p. Krajcovicom a obvninili ma z neschopnosti riesit ich situaciu. Ked som mu povedala nech Vas da k sudu ked pretrvavaju spory, to odmietol, lebo by to vraj jeho zdravie nevydrzalo. Poziadali ma obaja o vystupenie na zasadnuti OZ. Na zastupitelstvo prisiel MUDr. Dobrovodsky sam, nakolko p. Krajcovic bol v zahranici, avsak precital list od p. Krajcovica. Bolo to presne to iste co mi obaja hovorili ked boli u mna. A to je ten vystup co ste citali v zapisnici. Bohuzial, vsetko co odzneje na zasadnuti musi ist do zapisnice.
Pan Martinkovic, budem ozaj rada, ak sa stretneme.  Po rozhovore s oboma panmi mam na celu vec svoj nazor. Viem ze ide o zalezitost, ktoru uz posuvali obaja pani aj byvalemu starostovi, ten na to nereagoval.
Nik ma nemusi obvinovat z neschopnosti veci riesit aby mohol vystupit na zastupitelstve. Mrzi, ma ze ste taky sarkasticky. Tym som chcela naznacit, ze som nemala v plane vec riesit lebo mi bolo jasne ze s tym obec nic nema. A tym som chcela naznacit urcite povahove crty toho co ma obvinil.
Urcite to nebol dovod na to ze som im dovolila vystupit na zastupitelstve. Do kuta sa zatlacit urcite nedam nikym.
Verim, ze uz si nebudem vypisovat , ale budete mat zaujem sa stretnut. Dakujem ze pochopenie.
09.07.2019
Dobrý deň, Vážená pani starostka ďakujem za pozvánku na stretnutie , ale pred tým mi dovoľte zareagovať na nepravdivé vyjadrenia susedov uvedené v zápisnici zo 6 zasadnutia Obecného zastupitelstva v BK. Otázka znie, kto je neprispôsobilým obyvateľom ? Považujem to za urážku a poškodenie môjho mena. Len pre vašu informáciu v Bielom Kostole bývam cca 10 rokov a pracoval som 15 rokov ako Generálny riaditeľ a konateľ v nemenovaných spoločnostiach so zahraničnou účasťou s cca 1000 zamestnancami. Pred presťahovaním do Bieleho Kostola som býval Trnave na viacerých nehnutľnostiach a nikdy som problém so susedmi ani so zákonmi SR nemal. Až odrazu v Bielom Kostole ma označili sťažovatelia za neprispôsobivého obyvateľa. Pripomína mi to obyvateľa Lunika 9 v Košiciach. Prečo som sa rozhodol pre živý plot z tují: - oddeliť murovaný plot od záhrady - zabepečiť ochranu pred nežiaducimi pohľadmi - absorbcia prachových častí a výfukových plynov z motorových vozidiel - vytváranie hlukovej barieri všeobecného charakteru - zvýšenie vzdušnej vlhkosti - ma okrasný chrakter Pan Dobrovodský. Dňa 15.03.2018 vykonala spoločnosť AD ASTRA neoprávnený rez živého plota na pozemku č. 428/2. Keď sa môj právny zastupca pýtal zastupcu spominanej fa. kto si objednal sekanie stromov a že konajú nezákonne spratali si nástroje a odišli. Tak isto vo firme nebolo možné nikoho kontaktovať. Dali sme si spraviť odborný posudok na posudenie či strihanie bolo adekvátné. Všetko bolo oznámené p. Dobrovodskému a spoločnosti AD ASTRTA listom 7.4. 2018. Vyberiem len pár viet zo znleckého posudku vykonaný znalcom registrovaným na MSSR odbor – poľnohospodárstvo – zahradníctvo aby bolo vidieť ako p. Dobrovodský vidí susedské vzťahy a neprispôsobivého suseda. “živý plot bol ostrihaný fa. AD ASTRA radikálnym rezom a nešetrným strihom v nevhodnom období. 40% orezaného žívého plota hlbokým rezom je poškodené do takej miery, že na týchto vetvách nie su žiadne výhonky pre podporu ďalšieho rastu a obnovu živého plota hrozí vyschnutiu porastu tj. k totálnej škode” porušenie zákona č. 40/1964zb. Ďalšim nešetrným spôsobom a obmedzenim na pozemku č. 428/2, LV č.784 je postavenie dreveného prístrešku na pozemku č. 424/5, kde drevený prístrešok pre motorové vozidlá bol postavený nešetrným spôsobom a to tak ,že obmedzuje a tieni živý plot do takej miery ,že hrozí na konkrétnych porastoch vyschnutiu, resp. na časti kde tieni prístrešok boli porasty zničené do takej miery,že do výšky prístrešku čiastočne vyschli . Časť vyjadrenia znalca k polohe živého plota a tieneniu “ živý plot a oplotenie z bielej tehly vo výške 2m su orientované juho-východne. Živý plot vo výške 7metrov aj oplotenie sú v takej orientácii, že netienia na susedné pozemky evidované pod čislom 424/4,424/5. Slnko vo svojej najväčšej intenzite svieti na tieto pozemky od rannej hodiny 10.00 hod stredoeuropskeho času do západu slnka tj. je vylúčené aby došlo k obmedzeniu susedných pozemkov z dôvodu tienenia”. Takže nie je pravdou.že tuje zatieňujú celý dvor. Žaloba je pipravená a v prípade, že príde k vyschnutiu tují bude podaná na príslušnom súde. Tak teraz neviem, kto je tu neprispôsobivý obyvateľ. Pan Dobrovodský oseká susedovi stromy bez jeho súhlasu a označí suseda za neprispôsobivého ? Na jeseň 10/2018 som poslal pána Strahovského, ktorý má vzdelanie a firmu na záhradné úpravy, aby v dobrej vôli ponúkol odborné ostrihanie tují na moje náklady. Dobrovodský odmietli. Tak ešte raz kto je tu nepríspôsobivý? Dotyčný pán bez povolenia a upozornenia postrekuje neznámimi chemickými prostriedkami vrejné priestransvá čím ohrozuje zdravie a život všetkých živých tvorov. p. Krajčovič. Dotyčný pán klame . Nikdy som na mojom pozemku neorganizoval hlučné párty a ešte s mladými ľudmi !!?? Jednoducho na to nemám čas ani priestor nie je vhodný pre hlučné party. Nech dotyčný preukáže kedy to bolo, možno to má zachytené na kamerách? Dotyčný pán sleduje môj pozemok nainštalovanými kamerami tak , že vidí rovno do vonkajšieho bazéna a na vstup z ulice na môj pozemok. Len vďaka vysokým tujám sa podarilo zamedziť snímaniu kamier a sledovaniu pozemku z balkóna dotýčného pána,ktorý vedel presedieť na balkóne hodiny sledovaním mojich priateľov, ktorí sa kúpali v mojom bazéne. P . Krajčovič je všeobecne známy tým , že strieľa zo vzduchovej zbrane na ktorej má aj ďalekohlad do všetkého, čo je živé a hýbe sa, zvieratá aj ludia. Do mojej záhrady strieľa pravidelne aj po psíkoch, ktorí sú z času na čas u mňa na návšteve. Je niekolko svedkov ,že dotyčný pán strieľa aj po ľudoch na ceste ked venčia psíkov pred jeho domom. V jazierku sa mu vyliahnu žaby a potom ich z balkóna srieľa. Viem, čo chcel dotyčný pán zakryť tým, že spomenul hlučné party. Je to štekot psíkov na ktoré má nainštalované zvukové odpudzovače. Ale tomu nestačí!! Dotyčný pan chcel psíkov zlikvidovať a to veľmi neľudským spôsobom. Prehodili na môj pozemok kusy opečeného mäsa, v ktorom boli zapečené kúsky kovu s ktorými chceli usmrtiť pomalou a bolestnou smrťou bezbranné zvieratká. Jeden zo psíkov – oriešok (Kokršpaniel – Jazvečík) cca15 kg mal vo svojich útrobách 30 ks a druhý.. mini Yorkšir cca 2,5kg mal v sebe 3 ks. Bol to veľmi traumatizujúci zážitok… nahlásil som to aj na políciu a písal som list starostovi na Obecný úrad v Bielom Kostole z 07.08.2016, na ktorý nikto z obce nereagoval ( dôkazový materiál vám môžem preposlať). Chápem dotyčného pána, že prežil vysoko traumatizujúcu udalosť v rodine stratou mladého ľudského života honbou za bohatstvom a prepychom, ktorú si ale zapríčinil sám útekom pred zodpovednosťou. Tento človek nemôže hodnotiť v sociálnych vzorcoch správanie iných ludí. Vážená pani starostka to je asi všetko čo som chcel povedať na ochranu mojej osobnosti voči vášmu zápisu, ktorý je plný lži a nepravdivého osočovania. Myslel som, že platí prezumcia nevinny ešte pred vynesením rozsudku “neprispôsobivý” kde ste sa podujali na úlohu mediátorky, keď ste ešte nepoznali a nepoznáte vyjadrenie z druhej strany. Toto vyjadrenie Vám bude zaslané doporučenou poštou aj s dokazovými materiálmi. Želám Vám veľa úspechov vo Vašej funkcii začínajucej starostky. S pozdravom Ing. Robert Martinkovič (Vložené 07.07.2019)

Dobry den pan Martinkovič,ďakujem ze Váš obširny mail. Veľmi si vážim toho, že ste sa ozvali a budem rada, ak sa veci dajú konečne po dlhých rokoch do poriadku. Ešte na jar prišiel za mnou MUDr. Dobrovodský so sťažnosťou na susedské spolunažívanie s Vami. Odporučila som ho, nech sa obráti na súd, kedže sa neviete dohodnúť. Obec riešenie susedských sporov nemá vo svojej kompetencii. Opakovane som mu to napísala aj v maili. S týmto mojim postojom nebol MUDr. Dobrovodský spokojný, opätovne ma žiadal o riešenie zo strany obce. Jeho žiadosť som teda predostrela na 5 OZ, kde sa k tomu vyjadrili aj naši poslanci a spoločne sme sa zhodli na tom, že je to vec, ktorú si musia susedia medzi sebou vyriešiť. Ani toto nebolo postačujúce a tak ma p. MUDr. B. Dobrovodský navštívil aj s p. Krajčovičom na OcÚ. Obvinili ma z neschopnosti riešiť danú situáciu a tak som im ponukla možnosť vyjadrenia sa na 6. OZ osobne. Na uvedené zastupiteľstvo prišiel p. MUDr. B. Dobrovodský sám a jeho vyjadrenie bolo zaznamenané na diktafón a spracovaný v Zápisnici zo 6 OZ. Obsah zapisnice musí byť identický so zvukovým záznamom. A keďže neustále z jeho úst vyznieval pojem neprisôsobivý obyvateľ, takto sme to museli zapracovať do zápisnice. Neznamená, že my - teda ja ako starostka a poslanci sa s týmto pojmom stotožňujeme. To neviem za nich posúdiť. Zapisnica je vyjadrením konkrétnych ľudí, nie mojim úsudkom resp. názorom. A z toho dôvodu som Vám aj poslala list, v ktorom som Vás požiadala o stretnutie, nakoľko si myslím, že je potrebné si vždy vypočuť obe strany a zaujať stanovisko na základe faktov, nie pocitov. V živote sme sa ešte nemali možnosť stretnuť a nepoznám Vás osobne. Podľa môjho názoru reagujete logicky a asi by každý takto reagoval. Verím, že veci sa dajú do poriadku, aj keď viem že to nie je jednoduché. Máte právo sa brániť keď máte pocit že je na Vás páchaná krivda.

Iveta Paulová, 08.07.2019
Dobrý deň p. starostka, Mám ťažké srdce na pobočku Slovenskej pošty v našej obci, konkrétne na "otváracie" hodiny. Myslím si, že nie je v poriadku ak je pobočka otvorená len dve hodiny denne, navyše v čase keď je väčšina aktívnych ľudí v produktívnom veku v práci. Veľakrát sa mi stalo, že hoci sa mi podarilo vybaviť dobrú dušu, ktorá bola ochotná prísť do BK a prevziať moju zásielku, pobočka mala buď skrátené otváracie hodiny alebo bolo z technických príčin zavreté.Je možné vyriešiť túto situáciu ku spokojnosti obyvateľov obce Biely Kostol, t.j. zmeniť/ rozšíriť otváracie hodiny? Plánuje sa niekedy v najbližšej budúcnosti posunutie zastávky pre mestskú dopravu aj na ulicu Potočná? Ďakujem za odpoveď. (Vložené 26.04.2019)

Dobrý deň pani Korecová

problémy s poštou pretrvávajú už dlhšiu dobu a vyjadrovala som sa k tomu už niekoľkokrát aj na tomto portali. Bohužial, nedokažeme ako obec nijako ovplyvniť otváracie hodiny pošty. Problémom je nedostatok zamestnancov a veľká fluktuácia poštárok. Z toho dôvodu musela pošta prijať opatrenia, ktoré nie sú pre našich občanov vyhovujúce.

Čo sa týka zastávky a MHD (linka č. 13) až na Potočnú ulicu, zisťovala som možnosti. Zmena je možná až v priebehu roka 2020, nakoľko momentálne prebieha výberové konanie na obstarávateľa služieb MHD  keďže nám končí zmluva s ARRIVA 31.12.2019. Avšak, tak ako som hovorila s kompetentnými, vynárajú sa tam určité problémy, ktoré sa budu riešiť až v roku 2020.

starostka, 29.04.2019
Dobry den pani starostka, V mene obyvatelov Sportovej ulice, by som Vas rad poziadal, este pred zacatim sezony kosenia futbaloveho ihriska, aby obec nasla nejake prijatelne riesenie likvidacie zbytkov pokosenej travy. V minulosti sme to viac krat riesili s panom Kovacom, pricom nam bolo prislubene, ze trava sa bude vyvazat na zberny dvor. Bohuzial toto nikdy nebolo splnene a trava vzdy koncila vysypana na neudrziavanych pozemkoch okolo ihriska v tesnej blizkosti Sportovej ulice, ktore su vo vlastnictve spolocnosti VENCORP RK (parcela 1003/46) a IB VENTURE (parcela 1003/10). Zapach hnijucej travy, pripadne rozfukana sucha trava nam zneprijemnuje zivot pocas celej letnej sezony. Plus takyto nezodpovedny pristup obce laka niektorych obyvatelov nasej stvrte aby postupovali rovnako a odpad zo svojich zahrad pridavaju ku kopam travy z ihriska. Dakujem. Igor Behan (Vložené 28.02.2019)

Dobry den pan Behan

situácia s pokosenou trávou z futbaloveho ihriska je v súčasnosti v riešení, verím, že bude k plnej spokojnosti občanov ulice Hlavná a Športová. Ubezpečujem Vás, že pokosená tráva na plochy za ihriskom smerom na spomínané ulice už nebude vyvážaná, a nebude Vám zneprijemnovať svojim pachom a inými neduchmi život. V prípade akýchkoľvej problémov ma prosím kontaktujte.

Iveta Paulová, 04.03.2019

Stránka