Čipovanie nádob na zmesový komunálny odpad

č Milí Bielokostolčania
Dnes sa začalo čipovanie smetných nádob na komunálny odpad. Tak ako sme už avizovali, v zmysle harmonogramu je potrebné si vyložiť smetnú nádobu, ktorá bola označená v lete nálepkou. Tieto boli zadané do databázy pre SW podporu pri vážení. Súčasťou databázy je aj identifikácia
typu nádoby/nádob. Dnes po prvom dni by som chcela upozorniť na niektoré skutočnosti:
1- Mnohí obyvatelia nádoby pred dom nepripravili (sťažuje sa tým celý priebeh čipovania)
2- niektorí pripravili namiesto 120l označenej nádoby neoznačenú 240 l
3- našli sa aj odvážlivci, ktorí pripravili pred dom nádobu neoznačenú, keďže neuhradili ešte za min rok poplatok za odpad (čiže sa nenachádza v databáze).
Počas čipovánia sa zároveň urobila analýza komunálneho odpadu. S niektorými nebolo možné skoro ani pohnúť, také boli ťažké. A od komunálneho odpadu ten obsah mal ďaleko. Nemožno sa potom diviť, že sú nádoby papraskané, nalomené a zničené. Mnohé z nich nebolo možné ani očípovať. Čiže sa musia nahradiť novými.
Dnes mi mnohí volali, že im nebola očipovaná nádoba. Buď bola poškodená a ide sa nahradiť novou, alebo asi pri 10 chýbali len nálepky firmy. Tie sa v priebehu týždňa dolepia.
Chcela by som Vás poprosiť o spoluprácu a rešpektovanie pravidiel a časového harmonogramu. Postupne sa všetko dorieši do úspešnej realizácie. Momentálne riešime komunálny odpad, následne v daľšom kroku sa budeme venovať aj triedeným odpadom.
Všetci, ktorí sa zúčastnili ankety, tak im bude vyhovené. Zatiaľ využívajte nádoby/kontajnery ktoré momentálne používate. Budú Vám dodané už očipované nádoby, ktoré začnete používať od 1.4.2021. Ďakujeme za pochopenie, trpezlivosť a spoluprácu.
Iveta Paulová, starostka obce

Vytvorené: 23. 3. 2021