Navigácia

Obsah

Aktuality

 

 

Správy

prvá prechádzajúci
z 14
posledná

ilustračné foto

Lekcie Nordic Walkingu

Od utorka 7.7.2020 začíname!! Kto sa pridá??
Milovníci Nordic Walkingu, ale najmä tí, čo majú záujem sa to naučiť, je pre Vás zabezpečený profesionálny inštruktor každý utorok od 18:30 h. Zraz na parkovisku pred cintorínom na Kamennej ceste. Lekcia trvá 1,5-2 hod a pozostáva z rozcvičky, nácviku správnej chôdze s paličkami a strečingu. Jednorazová cena 8 eur, pri záujme o ďalšie hodiny 6 eur/ lekcia.
Bližšie informácie získate na tel.č 0948 875 150 alebo starosta@bielykostol.sk
celý text

ostatné | 3. 7. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Malí bielokostolskí včelári

Vo štvrtok 25.06.2020 sa uskutočnila v našej obci jedna krásna akcia. Rodinný klub Biely Kostol zorganizoval interaktívnu prednášku „Všetko o včelách“. Akcia je výstupom projektu Participatívneho komunitného rozpočtu obce. V rámci projektu boli zakúpené úle a potrebné zariadenie. Včelie rodiny do úľov autor projektu venoval obci. Autorom projektu bol náš včelár Peter Baco, ktorý pútavou formou deťom, ale i ich rodičom porozprával o celom procese tvorby medu a ďalších produktov včiel, ktoré spestril názornými ukážkami. Táto úvodná akcia rozbehla tradíciu stretávania sa detičiek a ich rodičov z rôznych častí obce. Aj naša obec sa môže hrdiť obecnými úľmi.
Ďakujeme Lenke Kuzmovej za organizáciu akcie. O tejto ušľachtilej akcii informuje aj článok v Trnavskom hlase, ďakujeme pánovi Pavlovi Machovičovi, ktorý zdokumentoval našu akciu a napísal krásny príspevok a Mestskej televízii Trnava za spracovanie reportáže. Príspevok z Trnavského hlasu, reportáž MTT a fotodokumentáciu z akcie nájdete v prílohe.

celý text

ostatné | 29. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
Pošta v Bielom Kostole

Pozor dôležitý oznam....

Dňa 29.6.2020 (pondelok) bude pošta v Bielom Kostole zatvorená. celý text

ostatné | 26. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
SJC

Svätojakubská cesta na Slovensku povedie cez Biely Kostol

Milióny pútnikov sa každoročne vydávajú na púť do španielskeho mesta Santiago de Compostela k hrobu Sv. Jakuba. Ide o sebapoznávaciu, náboženskú, spirituálnu, ale aj turistickú trasu, ktorá vedie pútnikov po stovkách trás po celej Európe a končí v katedrále Sv. Jakuba v Santiagu.
Slovenská časť tejto trasy je spravovaná občianskym združením Priatelia Svätojakubskej cesty na Slovensku - Camino de Santiago, o.z.
Na Slovensku vedie vo svojom poslednom úseku Trnava – Bratislava aj cez obec Biely Kostol. Bližšie informácie nájdete v prílohe.
celý text

ostatné | 15. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
včely

Učíme sa: Všetko o včelách

Rodinný klub v Bielom Kostole spolu s našim bielokostolským včelárom Petrom Bacom pre vás a vaše detičky pripravili ukážku práce včelára, ktorá sa bude konať v utorok, 16. júna 2020 od 16:00 do 17.30 hod. Pán Baco nám ukáže priamo pri jeho úľoch v Bielom Kostole ako sa vyrába med a každé dieťa si domov odnesie malý pohár tejto sladkej dobroty.
Je potrebné sa vopred prihlásiť na adrese lenka.kuzmova@yahoo.com, aby sme mohli zabezpečiť materiály a med pre každé dieťa.
Predbežná cena za prednášku je 3 €. Platí sa na mieste.
Ďakujeme a tešíme sa!
celý text

ostatné | 8. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
olej

Zber použitého kuchynského oleja

Milí Bielokostolčania,
sme si vedomí toho, že riešenie odpadov v domácnostiach a aj v obci je pálčivou témou. Postupne sme sa pustili do ich riešenia, aj keď podmienky v obci na ich triedenie nie sú úplne vyhovujúce. V priebehu leta budeme riešiť evidenciu smetných nádob na komunálny odpad a budeme sa snažiť zmeniť postoj k triedeným odpadom edukatívnou cestou. Prvou lastovičkou bolo prednedávnom osadenie kontajnerov nielen na šatstvo, ale aj obuv, hračky, knihy a pod. Druhou lastovičkou je zber kuchynského oleja, ktorý v obci nie je novinkou, avšak prichádzame s novinkou v podobe akéhosi bonusu pre všetkých, čo triedia kuchynský olej. So zaujímavou myšlienkou prišla spoločnosť MEROCO. Veríme, že nezostane bez odozvy zo strany našich obyvateľov. Bližšie informácie nájdete v prílohe.

celý text

ostatné | 8. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
BK

Pripravujeme nové vydanie Bielokostolčana

Vážení občania,
pripravujeme pre Vás nové vydanie občasníka Bielokostolčan. V prípade ak máte nápady, podnety, prípadne vlastný článok vhodný do Bielokostolčana, tieto môžete posielať na adresu starosta@bielykostol.sk
celý text

ostatné | 5. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
PP

Ponuka práce na plný aj skrátený úväzok, bridáda aj prax pre študentov

Spoločnosť Ko.Ma.Co-sk s.r.o.ponúka prácu na plný aj skrátený úväzok, brigády aj prax pre študentov. Bližšie informácie nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 4. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
DI

Otvorenie detského ihriska

Milé detičky a ich rodičia,
od zajtra t.j. 4.6.2020 od 10:00 h sa otvorí detské ihrisko pri COOP Jednota.
Týmto zároveň ĎAKUJEME dobrovoľníkom, ktorí včera tento priestor vyčistili a zveľadili.
Pri návšteve ihriska je potrebné dodržiavať potrebné hygienické opatrenia.
celý text

ostatné | 3. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
MDD

Medzinárodný deň detí

Milé deti,
k dnešnému krásnemu sviatku- Medzinárodného dňa detí Vám v mene kolektívu OcÚ a poslancov želám najmä zdravie, radosť, lásku a spokojnosť.
Iveta Paulová, starostka
(obrázok prevzatý z Google) celý text

ostatné | 1. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Brigádnické aktivity v našej obci pokračujú

Túto sobotu brigáda v našej obci pokračovala. Na ploche vedľa futbalového ihriska sa montovali stroje pre cvičenie žien v prírode. Stroje boli zakúpené v rámci projektu Participatívneho rozpočtu obce v minulom roku. Pandémia posunula ich realizáciu a tak sme radi, že sa plány stávajú skutočnosťou. Milo nás prekvapili naši "záhradkári", ktorí vyčistili plochu, kde v rámci projektu Participatívneho rozpočtu obce ešte minulý rok nasadili ovocné a okrasné stromy. Tieto budú slúžiť najmä našim malým deťom pri spoznávaní ovocných stromov od ich kvetu až po ovocie. Poobede brigáda pokračovala na cintoríne a v utorok sa bude brigádovať na detskom ihrisku pri COOP Jednota. Tam radi uvítame dobrovoľníkov. Radi by sme dali do poriadku detské ihrisko tak, aby splnilo všetky nariadenia na jeho znovu otvorenie.
ĎAKUJEME chlapcom – záhradkárom, Jankovi Tižinákovi a ostatným brigádnikom za ich ochotu. V prílohe nájdete zopár fotiek z brigády.

celý text

ostatné | 1. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
Tavos

Odpočet meradiel TAVOS - vodné, stočné

Trnavská vodárenská spoločnosť vás informuje, že v mesiaci jún budú jej pracovníci realizovať odpočet meradiel na všetkých odberných miestach.

Odberateľov, ktorých v súvislosti s pretrvávajúcimi bezpečnostnými opatreniami v čase šírenia nákazy COVID19, alebo neprítomnosti v čase konania odpočtu nezastihnú, budú pracovníci TAVOSu informovať zanechaním oznamového lístka.
Prosíme preto týchto občanov o nahlásenie stavu meradla do 5 pracovných dní, najneskôr do 30.6.2020 podľa inštrukcií na ozname.
Odpočet bude vykonaný pre účely vystavenia vyúčtovacích faktúr za predchádzajúce obdobie.
celý text

ostatné | 1. 6. 2020 | Autor: Správce Webu
Odpisovanie plynu v domácnositiach 1

Odpisovanie plynu v domácnostiach

Od 1.6.2020 bude zamestnanec Slovenskej pošty vo Vašich domácnostiach vykonávať odpis spotreby plynu. Žiadame občanov o sprístupnenie plynomerov. celý text

ostatné | 29. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
Rozhodnutie zriaďovateľa o otvorení materskej školy 1

Rozhodnutie zriaďovateľa o otvorení materskej školy

Obec Biely Kostol ako zriaďovateľ materskej školy rozhodla od 1. júna 2020 otvoriť materskú školu. Bližšie podmienky, osobitné podmienky a režim pre MŠ nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 27. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Náučný chodník - Chotárom Bieleho Kostola

Pred pár mesiacmi bolo v obci osadených 5 informačných tabúľ. Dlho boli prázdne, avšak dnes sa situácia zmenila. Od dnes sa budú môcť nielen obyvatelia Bieleho Kostola, ale aj návštevníci našej obce oboznámiť so zaujímavosťami, históriou, faunou a flórou našej obce a to formou náučného chodníka, ktorý má dĺžku 1,2 km a 5 zaujímavých zastavení.
Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) a v spolupráci so Združením obcí mestskej oblasti Trnava (ZOMOT). ĎAKUJEME.
Fotky nájdete v prílohe.
celý text

ostatné | 26. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

UMIESTNENIE ĎALŠÍCH KONTAJNEROV NA ZBER ŠATSTVA V OBCI

Teším sa, že nám v obci pribudol ďalší kontajner na zber šatstva. Avšak ide o prvý kontajner od občianskeho združenia ECO CHARITA SLOVENSKO SLOVENSKU a v priebehu tohto týždňa ich dodajú ešte min. 4 a v prípade potreby aj viac. Prvý bol umiestnený vedľa pošty. Ostatné zatiaľ priradíme ku kontajnerom na sklo, konkrétne na Atletickú ulicu, Stromovú, Poľnú a Poľovnícku. Budem rada, ak mi dáte podnet, kde by bolo ešte vhodné ďalší kontajner umiestniť. Kontajnery budú slúžiť na zber použitých textílií, odevov a obuvi, lôžkoviny. Taktiež na domáce, kuchynské a športové potreby, knihy, hračky a pod. Predmet zberu sa použije na charitatívne účely a predaj, na recykláciu, ekologickú likvidáciu a finančné zhodnotenie, z ktorého výťažok sa použije na podporu slovenských neziskových charitatívnych organizácií. Ďakujem občianskemu združeniu, ktoré sa spolupodieľa na takýchto ušľachtilých aktivitách. celý text

ostatné | 26. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Obecná brigáda v sobotu

I napriek nepriaznivému počasiu sa v sobotu uskutočnila obecná brigáda. Doobeda sa brigádovalo okolo OcÚ a časť dobrovoľníkov renovovala kríž pred domom smútku. Poobede sa stretli dobrovoľníci v nových častiach obce a to konkrétne na začiatku Sadovej a Poľnej ulice, na Okružnej ulici a na Športovej ulici (plocha okolo trafo stanice). Na týchto všetkých miestach sa upravovala plocha a vysadili trvalky. Išlo zväčša o obecné pozemky. Tí, čo brigádovali doobeda, mali aj bonus v podobe pagáčikov a koláčikov od Janky Dzíbelovej, výborný guláš od Vilka Čimboru a k nemu domáci chlieb od Martinky Tižinákovej. A samozrejme nemožno opomenúť nových dobrovoľníkov z poobedia: rodina Hnátová, Kormošová, Lipovská, Študencová, Behanová, Ravasová, Hložková, Baňovičová, Bartošová, Polakovičová a ďalší.....

Všetkým, ktorí svojou ochotou pomohli krôčik k postupnému zveľaďovaniu obce patrí veľké ĎAKUJEM. Postupne do leta snáď dáme aspoň niečo do poriadku.
Fotky nájdete v prílohe. celý text

ostatné | 25. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
Zmena úradných hodín obecného úradu 1

Zmena úradných hodín obecného úradu

Od 25.5.2020 (pondelok) budú platiť pôvodné úradné hodiny obecného úradu.
Žiadame občanov o dodržiavanie potrebných hygienických opatrení.


celý text

ostatné | 19. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
COVID-19: od stredy 20. mája pristupujeme k výraznému uvoľňovaniu opatrení 2

COVID-19: od stredy 20. mája pristupujeme k výraznému uvoľňovaniu opatrení

Na Slovensku pristupujeme vzhľadom na pretrvávajúcu priaznivú epidemiologickú situáciu od stredy 20. mája k výraznému uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu ochorenia COVID-19. Bližšie informácie nájdete tu celý text

ostatné | 19. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Prví dobrovoľníci na obecnej brigáde

Z dôvodu nepriaznivého počasia, ktoré bolo v piatok 15.5.2020, sme presunuli obecnú brigádu na sobotu 23.5.2020. Avšak v sobotu vykuklo krásne slniečko a tak sa jedna partia dobrovoľníkov rozhodla uskutočniť brigádu v pôvodnom termíne. Ich cieľom bolo vyčistenie krajnice cesty na Rekreačnej ulici vrátane osekávania stromov, ktoré ulicu lemujú a zamedzujú výhľadu počas jazdy motorovými vozidlami. NA fotkách je vidieť stav pred a po brigáde ako aj aktivitu nadšencov, ktorým nie je ľahostajná bezpečnosť na cestách. I napriek tomu, že ide o časť trnavského katastra.

Všetkým zúčastneným dobrovoľníkom - rodine Bullovej, Levčíkovej a Bajerovej vrátane pracovníčok obce A. Levčíkovej a M. Kloknerovej ĎAKUJEM a verím, že sú výbornou motiváciou na sobotňajšiu obecnú brigádu. celý text

ostatné | 18. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
Zmena otváracích hodín COOP Jednota 1

Zmena otváracích hodín COOP Jednota

Oznamujeme občanom, že zajtra, t.j. 16.5.2020 v sobotu, bude z dôvodu inventúry predajňa SUPERMARKETU COOP Jednota otvorená od 6:00 do 10:00 hod. celý text

ostatné | 15. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

UPOZORNENE - ZMENA TERMÍINU BRIGÁDY

Vzhľadom k nepriaznivému počasiu sa obecná brigáda zo 16.5.2020 presúva na budúcu sobotu t.j. 23.5.2020. Verím, že nám to už vyjde. celý text

ostatné | 15. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
Aplikácia V OBRAZE - rýchly prehľad aktualít z webu obce 1

Aplikácia V OBRAZE - rýchly prehľad aktualít z webu obce

Sme v situácii, kedy každý z nás chce byť informovaný o najaktuálnejších správach a informáciách z našej obce a ďalších dôležitých informáciách. Využívame na to miestny rozhlas, avšak nachádza sa len v starej časti obce, formu SMS (po písomnom odsúhlasení konkrétnym záujemcom), úradné tabule v obci, web stránku obce a na ňu nadväzujúcu aplikáciu V OBRAZE. Nakoľko sme zistili, že je táto aplikácia málo využívaná, týmto Vám podávame pomocnú ruku na jej lepšie využívanie. Každý z Vás môže dostávať novinky a správy z našej obce priamo do svojho mobilného telefónu. Aplikácia Vás upozorní na novo vložené správy. Stačí si stiahnuť aplikáciu podľa postupu, ktorý nájdete aj na našej obecnej webovej stránke. Mobilná aplikácia V OBRAZE je pre všetkých občanov úplne zdarma.
O mobilnej aplikácii V OBRAZE, tak ako aj o spôsobe stiahnutia si aplikácie do svojho mobilu sa dozviete viac na www.aplikaciavobraze.sk celý text

ostatné | 13. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Oznam o zatvorení miestnej pošty dňa 14.5.2020

Pošta Biely Kostol oznamuje občanom, že dňa 14.5.2020, t.j. vo štvrtok, bude z prevádzkových dôvodov pre verejnosť zatvorená. celý text

ostatné | 13. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Odstávka pitnej vody

Spoločnosť TAVOS oznamuje občanom, že dňa 12.mája 2020 v čase od 8:00 do 12:00 hod. bude zastavený prívod pitnej vody v celej obci z dôvodu poruchy na vodovodnom potrubí. Žiadame občanov, aby sa na tento čas zásobili dostatočným množstvom pitnej vody. celý text

ostatné | 12. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
DRAHÉ NAŠE MAMY, STARÉ MAMY A PRASTARÉ MAMY 1

DRAHÉ NAŠE MAMY, STARÉ MAMY A PRASTARÉ MAMY

Snáď neexistuje nič krajšie ako byť matkou. Mama je slovo, ktorému rozumie každý na svete. Je to človek, ktorej náruč sme pocítili ako prvé keď sme sa narodili. Zaslúži si našu lásku, úctu a starostlivosť. Má len jedno srdce, ale je v ňom dosť miesta pre lásku, ktorú rozdáva i prijíma pre všetkých. Má len dve ruky, ktorými objíma všetkých milovaných. Lásku, ktorú rozdáva všetkým a my ju často prijímame s takou samozrejmosťou.
DRAHÉ NAŠE MAMY, STARÉ MAMY A PRASTARÉ MAMY.
Pri príležitosti dnešného sviatku, Dňa matiek, Vám želám najmä pevné zdravie. Nech Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzajú na každom kroku.
Iveta Paulová, starostka obce
(foto ilustračné- google)
celý text

ostatné | 10. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
UPRACME A ZVEĽAĎME SI SVOJU OBEC  1

UPRACME A ZVEĽAĎME SI SVOJU OBEC

Mnohí sa ma v posledných dňoch pýtate, či nezorganizujeme obecnú brigádu. V časoch pandémie sa snažíme vyhýbať zhromaždeniu ľudí a najmä rešpektujeme nariadenia vyšších orgánov štátu. Avšak po diskusii s mnohými z Vás som sa nakoniec rozhodla, že pri dodržaní všetkých potrebných hygienických opatrení, ZORGANIZUJEME DŇA 16.5.2020 (sobota) od 9:00 h OBECNÚ BRIGÁDU. Máme v pláne vytvoriť skupinky max 3-5 ľudí na jednom mieste s dodržaním požadovanej vzdialenosti (2 m). Komunitné skupinky budú porozdeľované na rôznych miestach obce. Napr. pred KD, na cintoríne, pred OcÚ, na detskom ihrisku, v nových lokalitách obce a pod. Avšak budeme povďační akémukoľvek podnetu. K dispozícii budú igelitové mechy, záhradné náčinie, traktor na zber odpadu. Aby sme dokázali skoordinovať celú akciu, veľmi by nám pomohlo, ak by ste svoju účasť vopred ohlásili buď mailom na: starosta@bielykostol.sk, formou SMS na 0948875150 alebo osobne na OcÚ. Dezinfekcia ako aj rúška a gumené rukavice budú k dispozícii. Brigáda sa uskutoční za priaznivého počasia. (Fotografia je z minuloročnej brigády). POĎME SI ZVEĽADIŤ SVOJU OBEC, aby sa nám v nej príjemne žilo. celý text

ostatné | 9. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Pripomenutie 75. výročia 2.svetovej vojny

Dnes si pripomíname 75.výročie ukončenia druhej svetovej vojny. Pre spomienku na všetkých hrdinov obce, ktorí padli v prvej aj druhej svetovej vojne, stojí na pokraji cintorína pamätník všetkých, ktorí položili svoje životy v oboch vojnách. Z dôvodu pandémie dnešná slávnosť bola netypická, nakoľko som okrem seba, zastupovala zároveň aj všetkých verejných činiteľov obce - poslancov. Položenie venca bol prejav úcty a vďaky všetkým predošlým generáciám za ich statočný boj za slobodu. celý text

ostatné | 8. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
pošta

Vstup v čase od 9:00 do 11:00 h. iba osobám nad 65 rokov - zmena opatrení

V zmysle Opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia sa s účinnosťou od 6. mája 2020 do odvolania prevádzkovateľom predajní potravín a predajní drogérií nariaďuje umožniť v dňoch pondelok až piatok v čase od 9:00 hod. do 11:00 hod. vstup iba osobám nad 65 rokov. Slovenská pošta už nemá vyhradené hodiny pre osoby nad 65 rokov. celý text

ostatné | 6. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
Uvoľnovanie opatrení fáza 2+3 1

Uvoľnovanie opatrení fáza 2+3

Úrad verejného zdravotníctva vydal s platnosťou od 6.5.2020 ďalšie opatrenia na uvoľňovanie opatrení fáza 2+3. V prílohe nájdete ich grafický prehľad. Presné znenie opatrení nájdete na web stránke obce v časti Život v obci/COVID-19 KORONAVÍRUS. celý text

ostatné | 6. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
prvá prechádzajúci
z 14
posledná