Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Zdôvodnenie situácie ohľadom testovania cez víkend 6.-7.2.21

Typ: ostatné
yMilí Bielokostolčania,

tento víkend sa v našej obci testovanie neuskutoční. V stredu sme obdržali informáciu z médií, že nakoľko sa otvárajú 8.2.21 školy a škôlky, prednostne je testovanie zabezpečované pre zamestnancov MŠ a ZŠ a rodičov, ktorí svoje deti doprevádzajú. Z toho dôvodu sa pre tieto účely pripravilo MOM Ružindol, ktorý zabezpečuje testovanie aj pre našich. Vo štvrtok doobeda už bola informácia iná. A do dnes rána nebolo ani jasné koľko testov pre MOM bude k dispozícii. Dnes je piatok a nemáme v tejto chvíli ako predstavitelia samospráv, na ktorých je celá zodpovednosť za celoplošné testovanie, nemáme v rukách žiaden oficiálny dokument- uznesenie vlády SR resp RÚVZ ako postupovať v ďalšom testovaní. Nie su k dispozícii žiadne manuály pre ZŠ a MŠ ako postupovať od 8.2.21 . Informácie sa dozvedáme z médií, tlačových besied a sociálnych sietí. A aj tieto informácie nie sú jasné, jednoznačné a zrozumiteľné. Za každou prípravou a priebehom testovania je veľká miera byrokracie. My sme len vysunutým pracoviskom MOM Ružindol, nakoľko nemáme možnosť zriadiť MOM z dôvodu hygienických opatrení a poziadaviek. I napriek tomu sme urobili všetko pre to, aby bolo možné počas dvoch víkendov v našej obci testovať. Všetci predstavitelia samospráv vyvíjajú maximálne úsilie, aby sa uchránilo zdravie obyvateľov a aby sa nestali “rukojemnikmi” tohto systemu ktorý tu máme. Ako obec sme sa i napriek časovej tiesni snažili byť maximálne na všetko pripravení- materiálne i personàlne. Máme úžasný tím dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní kedykoľvek nastúpiť. Všetci sme už vyčerpaní a frustrujúci aj z dôvodu zodpovednosti za našich obyvateľov. Týmto Vám chcem všetkým poďakovať ako ste to všetko doposiaľ trpezlivo a s pokorou zvladli. Verím, že spoločne to zvládneme. Tento týždeň sa máte možnosť dať otestovať v Trnave a okolitých obciach, kde sa môžete zaregistrovať na testovanie spôsobom aký bol aj v našej obci.

S úctou

Iveta Paulová, starostka
(foto ilustračné)


Vytvorené: 5. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 5. 2. 2021 14:17
Autor: Správce Webu