Začína druhý polčas volebného obdobia

ou Milí Bielokostolčania,
dnes vstupujeme do druhého “polčasu” tohto volebného obdobia. Pred dvoma rokmi som spolu s poslancami pred verejnosťou prijala mandát riadiť našu obec. Hneď v začiatkoch sme si stanovili odvážne plány a ich realizáciou chceme vytvoriť spokojné bývanie a život v tejto obci. Môžem s čistým svedomím skonštatovať, že to čo sme si predsavzali, postupne napĺňame. I napriek koronakríze a niektorým obmedzeniam (najmä finančným) sa nám to darí. Obec sa dynamicky rozrastá, zvyšuje sa počet obyvateľov. Za tieto dva roky nám ich pribudlo skoro 500. Sme snáď najhustejšie obývanou obcou na Slovensku. A to prináša okrem pozitív i mnohé problémy, s ktorými sa snažíme postupne vysporiadať. O tom, čo všetko sa nám podarilo tento rok dosiahnuť, sa čoskoro dočítate v našom občasníku, ktorý obdržíte pred sviatkami do Vašich schránok.
Som si vedomá toho, že nedokážeme niektorým naplniť ich predstavy a očakávania. Avšak nedá sa urobiť všetko hneď a zaraz. Denne sa potýkame s problémami, ktoré postupne riešime v rámci finančných, časových a personálnych možností. Okrem “drobností” sme sa pustili do veľkých projektov. Tým najdôležitejším je samozrejme výstavba Základnej školy.
Naše plány a predsavzatia by sa nám nepodarilo napĺňať bez podpory a pomoci zástupcov obce - poslancov, zamestnancov OcÚ, našich dobrovoľníkov v obci (ktorých pribúda a veľmi sa tomu teším), pracovných partnerov a najmä spoluobčanov, ktorí nám dôverujú a pomáhajú milým slovom, uznaním a sú nám psychickou oporou. Všetkým týmto patrí veľké ĎAKUJEM. Máme pred sebou ďalšie dva náročné roky. Avšak verím, že spoločnými silami ich zvládneme prekonať.
Iveta Paulová, starostka

Vytvorené: 11. 12. 2020