Voľba prísediacich pre Okresný súd Trnava

os Okresný súd v Trnave hľadá kandidátov do funkcie prísediaceho pre Okresný súd v Trnave.
Prísediaceho volí obecné zastupiteľstvo na návrh starostky obce. Za prísediaceho môže byť zvolený občan, ktorý má trvalý pobyt alebo pracuje v obvode súdu a spĺňa nasledovné podmienky:

• v deň zvolenia dosiahol vek najmenej 30 rokov
  • je spôsobilý na právne úkony a zdravotne spôsobilý na výkon funkcie prísediaceho
  • je bezúhonný a jeho morálne vlastnosti dávajú záruku, že funkciu prísediaceho bude riadne vykonávať
  • má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
  • súhlasí so svojou voľbou k Okresnému súdu Trnava

Predpoklady na voľbu prísediaceho a podmienku štátneho občianstva SR musí prísediaci súčasne spĺňať po celý čas trvania funkcie prísediaceho.

Záujemcovia o funkciu prísediaceho sa môžu prihlásiť na obecnom úrade najneskôr do 28.3. na tel č. 0911 582 082 alebo e-mailom na obec@bielykostol.sk

Vytvorené: 15. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 15. 3. 2022 11:23