Vianočný príhovor

v Milí spoluobčania,
dovoľte mi prihovoriť sa k Vám v najkrajšom dni v roku – na Štedrý deň.
Vianoce sú obdobím, keď sa každý snaží byť so svojimi blízkymi, keď si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty, tolerancie a obetavosti. Pre každého z nás je dôležité, aby sa napĺňali spokojnosťou a

dosahovaním vytúžených plánov a cieľov. V zhone života si nájdeme viac času na svoju rodinu, svojich blízkych. Zároveň je to čas radosti a veselosti; hojnosti a pohody.

Vianoce sú sviatkom nielen ľudí veriacich, kresťanov, ale všetkých ľudí dobrej vôle. Sme ku sebe lepší, milší, pozornejší.

Podstata sviatku je jasne spätá s kresťanským náboženstvom a to s narodením Ježiša Krista – Spasiteľa a Vykupiteľa sveta, Božieho syna.

Doprajme pokoj našej duši a srdcu, objavme sami seba a vtedy objavíme v našom okolí aj iných ľudí a možno preto sa ten náš kúsok sveta, v ktorom žijeme, stane lepším.

Zabudnime na všetky starosti a prežime tieto sviatky v láske, šťastí a svornosti. Nech tichá hudba veselosti nám počas celých Vianoc znie, nech rok nastávajúci nám pokoj, zdravie a šťastie prinesie.

Za seba, zamestnancov OcÚ a poslancov OZ Vám želám pokojné a radostné Vianoce.

Iveta Paulová, starostka

Vytvorené: 22. 12. 2021