Učíme sa: všetko o včelách

v Rodinný klub Biely Kostol v spolupráci s obcou organizuje opäť akciu, ktorá sa minulý rok stretla s veľkým úspechom. Tešíme sa na Vás 12.8.2021 o 16:00 h na ploche vedľa cintorína pri obecných úľoch.

Aj tento rok vás pozývame ku našim bielokostolským úľom, aby ste sa dozvedeli zaujímavé informácie o včelách.

O práci včelára a o tom, ako to všetko funguje v úľoch, vám porozpráva bielokostolský včelár Peter Baco. Podujatie je organizované v spolupráci s obcou Biely Kostol.

Budete si môcť pozrieť aj úle a prácu včiel, či včeliu kráľovnú zblízka, preto vás prosíme, aby ste si priniesli aj OBLEČENIE S DLHÝM RUKÁVOM. Včelárske klobúky pre deti aj dospelých budú pripravené na mieste.

Podujatie sa bude konať na malej lúke so stromami, kde sú umiestnené úle v Bielom Kostole - hneď vedľa cintorína. Prineste so sebou na sedenie DEKY a zabezpečte si dostatočný pitný režim.

PODUJATIE NIE JE VHODNÉ PRE ĽUDÍ ALERGICKÝCH NA VČELIE PICHNUTIE!

VSTUPNÉ je 2 €, platí pre dospelých aj pre deti. Ak na podujatie príde rodina s 2 a viac deťmi, platí iba za 1 dieťa, všetky ostatné majú vstup zadarmo.

Ak prinesiete na podujatie obrázok nakreslený deťmi na tému včely a podpíšete ho, bude tento obrázok zaradený do "tomboly", ktorá sa uskutoční hneď po prednáške. V tombole budete môcť získať rôzne knižky s témou včiel, zverejníme motivačnú fotku ešte pred podujatím.

Počet účastníkov je obmedzený, preto nám, prosím, napíšte do príspevku v tomto podujatí TU: https://www.facebook.com/events/564672531379811/permalink/564675831379481/ koľko dospelých a detí príde z vašej rodiny, budeme za to veľmi vďační. Je to kvôli tomu, aby stihli všetci účastníci pozrieť úle zblízka.

Podujatie Učíme sa: Všetko o včelách, vzniklo vďaka obci Biely Kostol, na ktorej pozemku mohli byť vďaka participatívnemu rozpočtu postavené úle.

Ak budete mať záujem, priamo na podujatí sa budú môcť zakúpiť aj produkty od nášho včelára:

Jarný kvetový med 7 €
Lipovo-agátový med 8 €
Medovicový med 8€
Medovina 0,75 l fľaša 6 €
Propolis - pol deci fľaša 4 €

Predbežný záujem nám môžete napísať v  príspevku na facebooku, aby mohol včelár priniesť dostatočný počet.

Vytvorené: 3. 8. 2021
Posledná aktualizácia: 4. 8. 2021 10:21