Rodinný klub zorganizoval vzdelávaciu akciu

Rodinný klub zorganizoval vzdelávaciu akciu V stredu, 28. 7. 2021, sme u nás v Bielom Kostole zorganizovali preventívno-výchovnú akciu v spolupráci s trnavskou políciou a trnavskými hasičmi.
Deti aj dospelí mali možnosť vidieť ukážku psovodov z Oddelenia služobnej kynológie PZ SR, v rámci ktorej sa dozvedeli všetko o policajných psoch,

ich výcviku a aj naživo sme mohli vidieť simuláciu chytania rôznych páchateľov. Pre deti bola veľkým zážitkom aj možnosť pohladkať tohto úžasného policajného psa.

Ďalej sme pokračovali preventívno-výchovnou prednáškou od dopravných policajtov Trnava. Dozvedeli sme sa ako správne prechádzať cez priechod pre chodcov, či bezpečne kráčať po ceste, ako jazdiť na bicykli a aj to, akej farby oblečenie je najlepšie viditeľné za zníženej viditeľnosti.

Ďalšou časťou podujatia bola možnosť vysadnúť na policajnú motorku, nastúpiť do policajného či hasičského auta, pozrieť si zblízka výstroj a výzbroj PMJ Trnava a pýtať sa policajtov a hasičov na všetko, čo sme chceli a odfotiť sa s nimi.

Každé dieťa dostalo pri registrácii darček od PZ SR v podobe zábavno-náučných materiálov, balónov a reflexných príveskov. Po podujatí sa mohli osviežiť v Zmrzline Sivinko za zvýhodnenú cenu. Veľmi si vážime aj nečakaný dar od @Tiptopgastro Hrúz v podobe fľaškových vôd, džúsov a lízatiek pre všetkých účastníkov akcie zadarmo.

Veľká vďaka patrí aj našej pani starostke a pánom z obecného úradu, ktorí nám pomohli pripraviť priestor pre konanie akcie.

Veríme, že deti aj dospelí si odniesli z tohto dňa pekný zážitok a aj množstvo užitočných informácií. Na podujatí sa zúčastnilo približne 150 ľudí.

Vytvorené: 29. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 29. 7. 2021 8:17