Poskytnutie účelovej dotácie z TTSK na nákup lavíc a stoličiek pre ZŠ

tt Obec Biely Kostol vybudovala v roku 2021 objekt Základná škola formou modulov, ide o prvú etapu projektu budovania základnej školy v obci, budovu pre prvý stupeň, t. j.
1.- 4.ročník. Budova bola skolaudovaná a zaradená do siete škôl.

Obec plánovala otvoriť 1. ročník základnej školy pre deti z Bieleho Kostola už v školskom roku 2021/2022 a preto požiadala TTSK  o dotáciu na vybavenie školy, konkrétne na zakúpenie školských stolov a lavíc. Bolo zakúpených 28 ks výškovo nastaviteľných  školských stolov a 56 ks výškovo nastaviteľných školských stoličiek v celkovej sume 4 669,20 €. Na nákup lavíc a stoličiek prispel Trnavský samosprávny kraj sumou 2 000,- €. Projekt vybavenia základnej školy sa realizuje s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. V tomto školskom roku sa nakoniec nepodarilo otvoriť 1. ročník, lavice a stoličky sú teda pripravené pre žiakov na budúci školský rok 2022/2023.

Vytvorené: 16. 9. 2021
Posledná aktualizácia: 24. 9. 2021 8:20