Pomoc pri nákupoch - opatrenia na ochranu seniorov

Pomoc pri nákupoch - opatrenia na ochranu seniorov 1 V zmysle Nariadenia Vlády SR zo dňa 24.3.2020, kde okrem mnohých opatrení, je aj opatrenie na minimalizáciu pobytu seniorov na verejnosti, sa Krízový štáb obce na čele so starostkou rozhodol pomôcť seniorom, osamelým a chorým formou nákupov a to nasledovne:
1. Seniorom, ktorým nákup nemôžu zabezpečiť susedia alebo príbuzní, resp, ak niekto o takomto seniorovi vie, nech sa prihlási (zavolá) na OcÚ na tel. č. 033/5522800 alebo koordinátorke projektu, Mgr. Anne Hamran Podstrelenej na tel. č. 0918 459 360.
2. Na základe záujmu sa vypracuje zoznam a rozdelia sa záujemcovia podľa lokalít (ulíc). Na každú lokalitu bude pridelený dobrovoľník schválený starostkou obce, ktorý bude seniorovi pri prvej návšteve predstavený a priebežne sa bude preukazovať dokladom potvrdeným pečiatkou obce a podpisom starostky.
3. Nákup bude dobrovoľník vykonávať 2 x do týždňa po dohode so seniorom.
4. Pred samotným nákupom konkrétny nákupca buď telefonicky alebo osobne poinformuje seniora vopred, aby si pripravil zoznam nákupu a pripravil si finančnú zálohu na nákup. Následne si príde k seniorovi pre zoznam aj s potvrdením (obaja podpíšu) čiastku na nákup. Je vhodné, ak si senior robí prehľad nákupov aj so sumami.
5. Po nákupe si dohodnú ďalší termín nákupu.
Celý projekt bude koordinovať Mgr. Anna Hamran Podstrelená za spolupráce starostky obce.
V prípade nejasnosti resp. podrobnejšieho objasnenia procesu nákupu kontaktujte koordinátorku projektu.
Týmto zároveň vyzývame dobrovoľníkov, ktorí majú ochotu pomôcť našim seniorom, nech sa ozvú koordinátorke na tel č. 0918 459 360
Všetkým vopred ďakujeme. Spoločnými silami, súdržnosťou a spolupatričnosťou to zvládneme.

Vytvorené: 25. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 25. 3. 2020 7:59