Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Poďakovanie dobrovoľníkom za obecnú brigádu.

Typ: ostatné
1Sobotňajší deň bol pre našu obec pracovný. Slniečko síce bolo skúpe, a pred obedom sa spustil dážď, ale nadšenie dobrovoľníkov neodradil ani tento fakt.
Všetci, čo ste prišli, ste vykonali kusisko záslužnej roboty. Mužské pokolenie sa popasovalo s orezávaním náletových drevín a úpravou tují na cintoríne, kosilo sa, upratovalo sa, renovovali sa lavičky. Pričinili sa o to záhradkári, poslanci, poľovníci a ostatní dobrovoľníci.
Ženy sa zas popasovali s prednou časťou cintorína a vyčistilo sa upravilo sa okolie OcÚ a COOP Jednoty. Veľké poďakovanie patrí najmä členkám klubu dôchodcov, ktoré boli príkladom pre mladšie generácie. Sklamaním bola brigáda na detskom ihrisku, ktorá sa nekonala z dôvodu nezáujmu mladých mamičiek a oteckov. Zachrániť sa to snažila jedna z nich spolu s dvoma malými deťmi a na pomoc je prišiel neskôr aj manžel.
I napriek tomu, som osobne bola dojatá a milo prekvapená z tak hojnej účasti.
Poďakovanie patrí aj dvom našim stáliciam dobrovoľníkov, ktorí sa postarali o naše žalúdky. Výborný guľáš navaril Vilko Čimbora a koláčiky napiekla Janka Dzíbelová.
Som presvedčená, že táto akcia bola inšpiráciou aj pre ostatných do budúcna. Veď obec si krášlime pre seba.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

 


Vytvorené: 30. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 30. 9. 2019 12:10
Autor: doc. Ing. Iveta Paulová, PhD., MBA