Nastal advetntý čas

adventný veniec Symbolickým začiatkom najkrajšieho sviatku roka - Vianoc, je prvá adventná nedeľa, ktorú dnes slávime. Tradičným symbolom je adventný veniec, ktorý má 4 sviečky. Každú adventnú nedeľu sa zapaľuje jedna sviečka. Tú prvú sme vo svojich príbytkoch zapálili dnes. A postupne sa zapália ešte ďalšie tri v každú nedeľu až do Vianoc. V rámci obce sa tento sviatok symbolicky začal rozsvietením stromčeka pred OcÚ a pri kostole. Veriaci si dnes ráno po omši v našom kostole dali svoje adventné vence posvätiť.
Prichádza obdobie, kedy sa viac ako inokedy zamýšľame nad svojím životom. Je to ale aj čas nádeje, pokory a radosti. Snažíme sa teda okrem sviečok zapáliť vo svojom srdci a duši viac lásky, porozumenia a pokoja.
Želám Vám všetkým krásny a požehnaný adventný čas.
Ďakujem Jánovi Tižinákovi a Janovi Míkovi za obstaranie a osvetlenie vianočného stromčeka na Pionierskom námestí.

Iveta Paulová, starostka obce

Vytvorené: 30. 11. 2020