Kompostovanie v domácnostiach.

Iste ste si všimli v poslednom čísle Bielokostolčana prílohu - Čestné vyhlásenie o kompostovaní v domácnosti. Ide o zisťovanie informácií o tom, ktorá domácnosť už má svoj vlastný kompostér (príp.kompostovisko) a kompostuje a ktorá domácnosť má záujem o kompostér zabezpečený obcou.

Nakoľko nie je v našej moci ísť do každej domácnosti presvedčiť sa o tom, či domácnosť kompostuje, prosíme Vás o vyplnenie a podpísanie čestného vyhlásenia, že Vaša domácnosť kompostuje, prípadne je tu možnosť pre tie domácnosti, ktoré kompostovisko nemajú, že im Obec Biely Kostol zabezpečí  kompostér na náklady žiadateľa (400l cca 35,-€, 600l cca 50,-€). Takže ak máte záujem si zakúpiť kompostér cez Obec Biely Kostol, je potrebné vyplniť tlačivo, ktoré bolo na druhej strane Čestného vyhlásenia - Zabezpečenie kompostéru obcou.

Samozrejme si môžete zakúpiť kompostér aj cez vlastných dodávateľov (supermarkety a pod.).

Čestné vyhlásenie a tlačivo Zabezpečenie kompostéru obcou. - obe tlačivá tu na stiahnutie.

Tlačivo môžete priniesť osobne, vhodiť do schránky vedľa vchodu na úrad, poslať e-mailom.

Tlačivá nám poslúžia a budú nám nápomocné pri zakupovaní počtu kompostérov a Čestnými vyhláseniami vie Obec preukázať koľko domácností percentuálne kompostuje.

Samozrejme domácnosti, ktoré nemajú odpad zo záhrad (teda nemajú záhradky, len sú vlastníkmi bytov), tieto tlačivá nevypĺňajú. Predpokladáme, že tam vzniká len kuchynský odpad z jedál a ten naďalej môžete nosiť do 120L nádob, ktoré sú na to určené a sú rozmiestnené po obci.

Príloha

Vytvorené: 16. 9. 2021