Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Ako dopadol 2. ročník charitatívnej akcie Burza detského ošatenia, burza kníh a Veľkonočné trhy

Typ: ostatné
1V Bielom Kostole aj v túto sobotu bolo veľmi živo. Konal sa 2. ročník charitatívnej akcie Burza detského ošatenia, burza kníh a Veľkonočné trhy. Nádherne vyzdobený kultúrny dom zásluhou Evky Balažovičovej, sa naplnil predávajúcimi, ale aj detičkami.
Súčasťou akcie bola aj Zóna bez peňazí, kde sa zhromažďovali hračky a oblečenie pre detí, ktoré poputujú na charitu do detských domovov a domovov pre sociálne slabé rodiny. Burza kníh obsahovala aj knihy zo zrušenej obecnej knižnice. Každý, kto mal záujem si mohol tieto knihy bezplatne zobrať. Finančný príspevok bol dobrovoľný a poputuje na zakúpenie nových zariadení (húpačka, šmykľavka, pieskovisko) na detské ihrisko pri COOP Jednota.
Veľkému úspechu sa tešili tvorivé dielne pre deti.
Veľkonočné trhy prišli podporiť i členky Klubu dôchodcov svojimi výrobkami.
Veľké poďakovanie za nádhernú akciu patrí aj Anke Hamran Podstrelenej, jej kutlúrnej komisii a množstvu dobrovoľníkov, ktoré sa venovali najmä deťom v tvorivých dielňach. Vďaka patrí aj Karolovi Bartekovi, ktorý učil chlapcov pliesť korbáče. Verím, že o rok príde charitatívnu akciu podporiť ešte viac občanov aj so svojimi deťmi.

Ďakujem všetkým, ktorí prišli a podporili akciu svojou účasťou a podporili tak možnosť podporiť tých čo to potrebujú. Iveta Paulová, starostka obce

Vytvorené: 9. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 9. 4. 2019 08:17
Autor: Správce Webu