Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Správy

30.11.2020

adventný veniec

Nastal advetntý čas

Symbolickým začiatkom najkrajšieho sviatku roka - Vianoc, je prvá adventná nedeľa, ktorú dnes slávime. Tradičným symbolom je adventný veniec, ktorý má 4 sviečky. Každú adventnú nedeľu sa zapaľuje jedna sviečka. Tú prvú sme vo svojich príbytkoch zapálili dnes. A postupne sa zapália ešte ďalšie tri v každú nedeľu až do Vianoc. V rámci obce sa tento sviatok symbolicky začal rozsvietením stromčeka pred OcÚ a pri kostole. Veriaci si dnes ráno po omši v našom kostole dali svoje adventné vence posvätiť. Prichádza obdobie, kedy sa viac ako inokedy zamýšľame nad svojím životom. Je to ale aj čas nádeje, pokory a radosti. Snažíme sa teda okrem sviečok zapáliť vo svojom srdci a duši viac lásky, porozumenia a pokoja. Želám Vám všetkým krásny a požehnaný adventný čas. Ďakujem Jánovi Tižinákovi a Janovi Míkovi za obstaranie a osvetlenie vianočného stromčeka na Pionierskom námestí. Iveta Paulová, starostka obce

Detail

30.11.2020

Prvá etapa revitalizácie zelene v obci

Prvá etapa revitalizácie zelene v obci

Prvá etapa revitalizácie zelene v obci - úprava Pionierskeho námestia je zrealizovaná (fotky nájdete v prílohe). Momentálne dominuje riečny štrk, ale na jar sa prekryje rozkvitnutými cibuľovinami- narcismi a tulipánmi a v lete trvalkami. Dominantu tvoria stromy japonskej čerešne. Ďakujem firme Deltaspol s.r.o za realizáciu.

Detail

26.11.2020

p

Advetný čas - upozornenie od OR HaZZ v Trnave

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave zaslalo obci článok „Adventný čas“,v ktorom upozorňuje občanov na riziko vzniku požiarov v adventnom čase. Článok nájdete v prílohe.

Detail

23.11.2020

kr

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Milí bielokostolčania a všetci ľudia s dobrým srdcom, pridajte sa do zbierky, ktorú organizuje predsedníčka kultúrnej komisie v spolupráci so starostkou v našej obci Biely Kostol po vzore celonárodnej zbierky s názvom: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Potešme v predvianočný čas a na Vianoce každého, kto potrebuje našu pomoc, úsmev, trochu potešenia a radosti - opustení seniori, deti zo sociálne slabých rodín, ťažko choré deti. Naplňme spolu čo najviac krabíc niečím voňavým (drogéria), niečím sladkým (čokoláda, cukríky,keksy), niečím malým na pamiatku, niečím na čítanie. Podnety na potenciálne obdarovaných (meno, vek a dôvod obdarovania) nám zašlite na mail.adresu: starosta@bielykostol.sk Zbierka sa bude realizovať v priestoroch OcÚ od 23.11.2020 do 17.12.2020 cez pracovné dni pondelok- štvrtok od 10:00 h do 16:00 h alebo je možné priniesť darčeky mimo uvedený čas po dohode na tel.č. 0911 845 883. Krabice budú osobne odovzdané všetkým tým obyvateľom Bieleho Kostola, ktorých sami určíte. Iveta Paulová starostka

Detail

16.11.2020

zd

Zberný dvor opäť otvorený

Od stredy 18.novembra bude zberný dvor v obci opäť otvorený, a to v stredu 16:00 - 18:00 hod. a v sobotu 8:00-12:00 hod.

Detail

Kalendár akcií