Srdce - "vrchnákožrút"

srdce 3 Mnohí ste si už určite všimli, že nám pred OcÚ pribudlo srdce z kovu. Srdce symbolizujúce znak ľudskosti, pomoci, radosti....
Je určené na zber plastových uzáverov a vrchnákov z PET fliaš.
Jeho cieľom je v prvom rade pomôcť telesne postihnutým deťom a sociálne slabším ľuďom z peňazí, ktoré sa ich zberom získajú. Vrchnáky sú vyrábané z kvalitného tvrdého plastu, a preto je ich vhodné zvlášť recyklovať nielen z ekonomického, ale aj ekologického hľadiska. Čiže okrem humánneho charakteru má zbieranie vrchnákov aj edukačný charakter. Učí tých najmenších k triedeniu odpadov.
Na záver si pomôžem krásnym africkým príslovím, ktoré som objavila na internete: " Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení."
Za skvelý nápad a zhotovenie srdca ďakujem dobrovoľníkom z obce Štefanovi Jakabovičovi a Stanislavovi Študencovi.
A po 3 dňoch je srdce do 3/4 zaplnené. Úžasné čosi. Ďakujeme všetkým. Verím, že čím skôr po troške pomôžeme tomu, kto našu finančnú pomoc potrebuje. Určite Vás poinformujem o výsledku

Iveta Paulová
starostka