Obec dostane finančný príspevok z Centrálneho krízového fondu TTSK

TTSK Obec Biely Kostol sa úspešne zapojila do Výzvy Trnavského samosprávneho kraja o finančný príspevok z Centrálneho krízového fondu na Preventívne opatrenia pred krízovými udalosťami a klimatickými zmenami pre rok 2020.
V posledných rokoch Slovensko čoraz častejšie trápia povodne. Nejde len o vylievanie vodných tokov z korýt, ale aj miestne povodne spôsobené intenzívnymi búrkami a prívalovými dažďami. V obci nemáme zriadený dobrovoľný hasičský zbor, nedisponujeme potrebnou technikou a personálom v prípade kalamitných situácií. V prípade takýchto udalostí sa musíme spoľahnúť na pomoc zamestnancov obce a miestnych dobrovoľníkov.
Obec zo schválených finančných prostriedkov v rámci výzvy zakúpila 3 čerpadlá s príslušenstvom, ktoré budú použité na odčerpávanie vody z verejných priestranstiev, prípadne domov a bytov v prípade kalamitnej situácie z dôvodu prívalových dažďov a intenzívnych búrok. Trnavský samosprávny kraj prispeje na kúpu čerpadiel sumou 1200,- €.

doc. Ing. Iveta Paulová, PhD., MBA
starostka obce