Celoplošné testovanie na COVID 19 v Bielom Kostole

Celoplošné testovanie na COVID 19 v Bielom Kostole Víkend bol pre mnohých z nás krušný. Či už z pohľadu organizačného alebo vnútorného. Každý z nás mal nejaké očakávania a som rada, že sa skoro všetkým naplnili. Za jesenného počasia a občas aj s čakaním sa na testovanie do Bieleho Kostola dostavilo 1721 občanov, z ktorých 15 bolo pozitívnych. Čiže menej ako percento.
Na tomto mieste by som chcela poďakovať mnohým. A ozaj to nie je klišé, ale úprimný obdiv všetkým, ktorí v exteriéri futbalového štadióna dokázali od rána od 6 tej do neskorého večera 22 ej hodiny s úsmevom na tvári, pozitívnou energiou a ľudskosťou zrealizovať celoplošné testovanie na COVID 19. V prvom rade našim zdravotníčkam, administratívnym pracovníčkam (ktoré si najmä od soboty necítia ruky od písania), pomocnému personálu (mládenci robili poštárov – doručovali čísla vzoriek, dezinfikovali priestory, opravovali občas poruchu so svetlom atď.), príslušníkom PZ SR a príslušníkom OS SR. Osobne chcem poďakovať svojim pracovníkom Anežke Levčíkovej, Márii Kloknerovej , Alene Lackovičovej a Bohušovi Adámkovi za pomoc a podporu pri tejto akcii. Tiež Jankovi Tižinákovi a Stanovi Študencovi za prípravu priestorov a pomoc pri realizácii celej akcie.
O technické zabezpečenie osvetlenia počas oboch dní sa promptne staral náš „obecný elektrikár“, pán Jan Míka.
Nemožno zabudnúť ani na našich sponzorov, ktorí nám počas oboch dní bezodplatne zabezpečovali stravu – obedy a večere (KANTINA TAZ-KA) a postarali sa o výbornú kávu v priebehu dňa (Café ALBA) a miestnych občanov, ktorí nám prinášali koláčiky, deky a ohrievače.
A na záver chcem poďakovať Vám všetkým, ktorí ste prišli a trpezlivo čakali v rade, boli súdržní, ohľaduplní a tolerantní voči sebe. Snáď to úsilie nás všetkých nevyjde nazmar.

Iveta Paulová, starostka

Fotodokumentáciu si môžete pozrieť v prílohe.

Vytvorené: 2. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 2. 11. 2020 20:37