Ako ďalej s MHD č.13

list primátora linka 13 Tak ako sme už avizovali dávnejšie a podrobnejšie spísali v občasníku Bielokostolčan, snažíme sa už niekoľko mesiacov riešiť spoje z obce do Trnavy a späť. Určite ste sa už z médií dozvedeli, že sa už niekoľkokrát posúvala súťaž na prevádzkovateľa MHD. V čase súťaže nie je možné rokovať so súčasným prevádzkovateľom ARRIVA, ani prvým obstarávateľom - mestom Trnava. V decembri som požiadala pána primátora o predlženie zmluvy na MHD č. 13 po dobu ukončenia služby s ARRIVA, čo je v súčasnosti do 31.3.2021. Reakciu Trnavy vidíte na obrázku v prílohe. Avšak verím, že po ukončení súťaže na nového prevádzkovateľa MHD s pánom primátorom nájdeme vhodné a uspokojivé riešenie. Pozitívom je reakcia župana TTSK, ktorý na list reagoval ústretovo a momentálne sa prehodnocuje posilnenie prímestskej dopravy do Trnavy cez centrum obce Biely Kostol a späť. Len čo bude k dispozícii upravený cestovný poriadok (pravdepodobne od 10.1.2021), budete všetci včas informovaní.
Čiže od 1.1.2021 nebude cez centrum obce prechádzať MHD č. 13 (verím že dočasne). Súčasný cestovný poriadok MHD č. 13 je zverejnený na web stránke obce. Bude prechádzať cez Rekreačnú ulicu (so zastávkami na tejto ulici) na Kočišské a naspäť do Trnavy.

Iveta Paulová
starostka obce