Navigácia

Obsah

Správy

14.01.2021

a

Stanovisko TTSK k posilneniu prímestskej autobusovej dopravy v obci

Obec Biely Kostol požiadala Trnavský samosprávny kraj o posilnenie prímestskej autobusovej dopravy na odvoz žiakov do/zo škôl v Trnave. Odpoveď si môžete prečítať v prílohe.

Detail

11.01.2021

srdce 3

Srdce - "vrchnákožrút"

Mnohí ste si už určite všimli, že nám pred OcÚ pribudlo srdce z kovu. Srdce symbolizujúce znak ľudskosti, pomoci, radosti.... Je určené na zber plastových uzáverov a vrchnákov z PET fliaš. Jeho cieľom je v prvom rade pomôcť telesne postihnutým deťom a sociálne slabším ľuďom z peňazí, ktoré sa ich zberom získajú. Vrchnáky sú vyrábané z kvalitného tvrdého plastu, a preto je ich vhodné zvlášť recyklovať nielen z ekonomického, ale aj ekologického hľadiska. Čiže okrem humánneho charakteru má zbieranie vrchnákov aj edukačný charakter. Učí tých najmenších k triedeniu odpadov. Na záver si pomôžem krásnym africkým príslovím, ktoré som objavila na internete: " Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení." Za skvelý nápad a zhotovenie srdca ďakujem dobrovoľníkom z obce Štefanovi Jakabovičovi a Stanislavovi Študencovi. A po 3 dňoch je srdce do 3/4 zaplnené. Úžasné čosi. Ďakujeme všetkým. Verím, že čím skôr po troške pomôžeme tomu, kto našu finančnú pomoc potrebuje. Určite Vás poinformujem o výsledku Iveta Paulová starostka fotky nájdete v prílohe

Detail

07.01.2021

seniori pomoc pri nákupoch

Pomoc pri nákupoch - opatrenia na ochranu seniorov

Vážení spoluobčania, Krízový štáb obce na čele so starostkou a v spolupráci s dobrovoľníkmi chce poskytnúť pomocnú ruku seniorom, osamelým a chorým formou nákupov. V prípade, ak potrebujete pomoc alebo viete o niekom z Vášho okolia, že potrebuje pomoc, je možné sa prihlásiť (zavolať) na: OcÚ na tel. č. 0911 551 997, resp. koordinátorke projektu Anne Hamran Podstrelenej na tel. č 0918 459 360 Týmto zároveň vyzývame dobrovoľníkov, ktorí majú ochotu pomôcť našim seniorom, nech sa ozvú koordinátorke Anne Hamran Podstrelenej na tel. č. 0918 459 360 do 10.1.2021, ktorá Vám podá bližšie informácie o celom projekte. Každý dobrovoľník obdrží doklad s pečiatkou obce a s podpisom starostky. Všetkým Vám vopred ďakujeme. Spoločným úsilím, súdržnosťou a spolupatričnosťou to zvládneme. Postup pri nákupe: 1. Nákup, resp. zabezpečenie liekov sa bude organizovať 2-krát za týždeň, po dohode s daným dobrovoľníkom. 2. Prihlásená osoba bude informovaná, kto jej zabezpečí nákup (dobrovoľník bude mať doklad). 3. Vopred si pripraviť zoznam nákupu a finančnú zálohu na nákup. 4. Dobrovoľník si prevezme zoznam a finančnú zálohu za dodržania všetkých opatrení. Dobrovoľník podpíše prihlásenej osobe sumu, ktorú si prevzal. 5. Po nákupe si dohodnú ďalší termín nákupu.

Detail

07.01.2021

odpad

Harmonogram vývozu KO a TRIEDENÉHO ZBERU Biely Kostol 2021

Harmonogram vývozu komunálneho odpadu a triedeného zberu na rok 2021 nájdete na web stránke obce v časti Život v obci na podzáložke Odpadové hospodárstvo, kde nájdete aj informácie a praktické rady o zbere a triedení odpadu. Harmonogram nájdete aj v prílohe tejto správy.

Detail

07.01.2021

ocú

Obecný úrad pre verejnosť zatvorený

Obecný úrad v Bielom Kostole je v súčasnosti pre verejnosť zatvorený do 24.januára 2021. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia súvisiaca s pandémiou Covid 19. Zamestnanci, ktorých agenda to umožňuje, budú pracovať z domu, ako odporúčajú vládne nariadenia. Ostatní sa budú v kanceláriách striedať, aby bola v miestnosti vždy iba jedna osoba, naďalej platia prísne hygienické pravidlá. Občanom sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie a ďakujeme im za pochopenie. V prípade neodkladných úradných záležitostí kontaktujte pracovníčky OcÚ telefonicky alebo e-mailom, na tel. čísle 0911 551 997 a e-mailovej adrese obec@bielykostol.sk. Vedľa vchodových dverí do budovy OcÚ je umiestnená aj schránka, do ktorej je možné v prípade potreby doručiť písomnosti. Zároveň upozorňujeme, že pevná linka 033/5522800 bola zrušená.

Detail

Kalendár akcií